POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

Zapraszamy do obejrzenia archiwum aktualności z roku szkolnego 2017/2018

W KRAINIE ZMYSŁÓW

w-krainie-zmyslow-a„W KRAINIE ZMYSŁÓW” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 społecznych kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.       „W KRAINIE ZMYSŁÓW” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 społecznych kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Cel projektu: podniesienie poziomu edukacji w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej – Kuczyńskiej w Białymstoku poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego skierowanego do 120 dzieci (46 K, 74 M) i 28 nauczycielek i 2 nauczycieli w okresie 09.2017 do 06.2019 r.  Planowane efekty: ·         poprawa funkcjonowania w środowisku 17 chłopców i 13 dziewczynek z niepełnosprawnościami, ·         rozwój kompetencji kluczowych i odpowiednich postaw u 120 dzieci, ·         podniesienie kompetencji zawodowych u 30 nauczycieli, ·         doposażenie przedszkola w sprzęt i pomoce do terapii.   Wartość projektu: 335 594,66 zł Wkład Funduszy Europejskich: 282 212,73 zł REGULAMIN PROJEKTU (PDF)

Park: Morza, Lądy i Oceany

park-morzaladyoceany5 czerwca 2018r. dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 26 pojechały do Parku Morza, Lądy i Oceany w miejscowości Dorożki. Ten piknikowy wyjazd był prezentem dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Majowy festyn

majowy-festynMajowy festyn rodzinny "Jestem sprawny, jestem bezpieczny" odbył się 24 maja w ogrodzie przedszkolnym.

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

7-tydzien-czytania W czerwcu po raz kolejny uczestniczymy w Białostockim Tygodniu Czytania Dzieciom! HARMONOGRAM OBCHODÓW 7 BIAŁOSTOCKIEGO  TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM w Przedszkolu Samorządowym nr26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej- Kuczyńskiej w Białymstoku: "Popołudnie z książką"- czytanie bajek przez rodziców  i zaproszonych gości. "Lekcja w bibliotece"- zajęcia prowadzone przy współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego. Filia nr 3. "Kącik wędrującej książki"- wymiana książek przyniesionych przez dzieci z domu.   Wybieramy przedszkolne bestsellery"- przeprowadzenie głosowania we wszystkich grupach wiekowych. "Pani Dyrektor czyta dzieciom". Spotkanie z panią bibliotekarką w ramach zajęć "Koła czytelniczego". "Wierszykarnia" - układanie przez starszaki krótkich wierszyków, rymowanek, zebranie ich w formie grupowej książeczki. Czytanie prostych tekstów- dzieci z gr. II "Smoki"- Innowacja pedagogiczna- "Czytamy sylabami".    

Niezapominajkowy Przegląd Tańca

niezapominajkowy-przeglad 23.05.2018 - wystąpiliśmy na Niezapominajkowym Przeglądzie Tańca

Audycja muzyczna w maju

audycja-muzyczna-maj15 maja 2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt. "JESTEM SOBIE PODLASIANKA" przygotowanej przez ARTE-MUZA. W audycji tej wykorzystano utwory pochodzące z podlaskiego folkloru, dzięki czemu młodzi słuchacze zapoznali się z regionalnym dziedzictwem muzycznym. Dopełnieniem obrazu była charakteryzacja muzyków nawiązująca do typowych strojów ludowych Podlasia.  

Konkurs plastyczny "Przedszkolaki czytają"

konkurs-plastyczny15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Przedszkolaki czytają". Wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu poprzedziło czytanie wierszyków przez panią dyrektor i panie nauczycielki naszego przedszkola.  Konkurs na pracę plastyczną - ilustrację książki zorganizowały panie Ewa Rutkowska i Marzanna Zalewska. Wyróżnione prace można obejrzeć szatni naszego przedszkola.  

Teatrzyk CoNieco

teatrzyk-coneco7 maja 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr CoNieco. Aktorzy przedstawili nam opowieść o ciasteczkowym państwie Bajadera, które gości na swym dworze wielkiego chwalipiętę -księcia Biszkopta. Dzięki sprytnemu pomysłowi księżniczki Anki Jagodzianki oraz pomocy smoka Zakalca książę-kłamca zostaje wystawiony na próbę. Nasz bohater a wraz z nim i dzieci przekonują się, że prawdomówność jest lepsza od kłamstwa.    

Robotyka z LEGO

robotyka-z-legoW maju w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe, wprowadzające do Robotyki z LEGO przeprowadzone przez panią Beatę Krajewską. Podczas zajęć dzieci budowały z klocków LEGO modele ślimaków i wiatraczków a następnie programowały ich zachowanie na komputerze.    

Piosenki na wyciagnięcie ręki

piosenki-na-wyciagniecie-rekiPiosenki na wyciągnięcie ręki - szkolenie w ramach projektu "W krainie zmysłów"      

Turniej warcabowy

turniej-warcabowy25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się XII edycja turnieju warcabowego "Najlepszy w warcaby". W turnieju wzięły udział dzieci z białostockich przedszkoli: PS Nr 1, PS Nr 8, PS Nr 26 i PS Nr 48. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Przedszkola Nr 48 "Bajkowa Kraina". Nasz zawodnik Wojtek Minasz zajął drugie miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!    

Dzień Ziemi

dzien-ziemi23 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci z każdej grupy stworzyły rzeźbę-zabawkę z surowców wtórnych i przygotowały związany z nią wiersz lub piosenkę. Każda grupa otrzymała też zadania i zagadki ekologiczne do rozwiązania.      

Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza

tpszalonego-wozkowiczaW dniu 18 kwietnia 2018r, Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza – alternatywne podejście do niepełnosprawności zorganizowało w naszym przedszkolu warsztaty grupom 6-latków z Edukacji włączającej w ramach projektu “Kaleka czy COOL-awy”.      

Szkolenie z muzykoterapii

szkolenie-zmuykoterapiiW ramach projektu "W krainie zmysłów" odbywa się szkolenie mające na celu doskonalenie umiejętności gry na pianinie. Zdobyte umiejętności pozwolą urozmaicić i wzbogacić atrakcyjność zajęć grupowych i indywidualnych z muzykoterapii.        

Audycja muzyczna w kwietniu

audycja-muzyczna-kwiecienPodczas kwietniowej audycji muzycznej nasze przedszkolaki poznały znaczenie podstawowych symboli zapisu muzycznego takich jak pięciolinia, nuty, klucz wiolinowy, pauza.      

Piosenki i Tańce Naszego Regionu

piosenki-i-tance-festiwal Dnia 06.04.2018 roku o godz. 9.30 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki odbyła się XV edycja Festiwalu „Piosenki i Tańce Naszego Regionu”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Przedszkole Samorządowe 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku oraz Przedszkole Samorządowe nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku. Uroczystość poprowadził Dariusz Szada-Bożyszkowski. Patronatem honorowym uroczystość objęli: Podlaski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Białegostoku.   Dnia 06.04.2018 roku o godz. 9.30 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki odbyła się XV edycja Festiwalu „Piosenki i Tańce Naszego Regionu”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Przedszkole Samorządowe 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku oraz Przedszkole Samorządowe nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku. Uroczystość poprowadził Dariusz Szada-Bożyszkowski. Patronatem honorowym uroczystość objęli: Podlaski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Białegostoku. Celem festiwalu jest propagowanie kultury regionu podlaskiego wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa, kształtowanie poczucia przynależności do własnego regionu i wzmacnianie więzi z naszym miastem oraz miłości do Naszej małej Ojczyzny - Podlasia. W XV edycji roku wystąpiło 174 dzieci z  12 placówek oświatowych z województwa podlaskiego.  Przedszkole nr 26 Samorządowe Integracyjne Im. J. Strzałkowskiej- Kuczyńskiej  Przedszkole Samorządowe 7 ”Kasztanowy Zakątek” Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach  Moniecki Ośrodek Kultury, zespół ”Podlasiaczki”  Przedszkole w Mońkach Przedszkole nr 9 w Łomży  Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem nauczania w Puńsku  Szkoła Podstawowa nr 8 Przedszkole Samorządowe nr 31  Elastyczne Przedszkole przy Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku Orzełek” Przedszkole Samorządowe nr 2 ”Pod Słonkiem” Przedszkole Samorządowe nr 47 „Z uśmiechem” Gościnnie wystąpił też Zespół Dobryna. Prezentacje małych artystów zostały nagrodzone okazałymi prezentami na poszczególne placówki, dyplomami oraz „Podlaskimi Gąskami z informacją o XV edycji festiwalu”. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom.  

Kukułka z wiejskiego podwórka

kukulka-z-wiejskiegopodworka22 marca nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Kukułka z wiejskiego podwórka" w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. Dzieci zapoznały się z ludowymi obrzędami takimi jak dożynki, topienie marzanny i sobótka.        

Powitanie wiosny

powitanie-wiosny20 marca w Przedszkolu Samorządowym nr 26 świętowaliśmy nadejście wiosny. Dzieci i panie wcieliły się w znane postaci polskiej sceny muzycznej przedstawiając piosenki o tematyce wiosennej (i nie tylko!)        

Narada dyrektorów

narada-dyrektorow15 marca 2018r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26 Integracyjnym w Białymstoku odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek z naszego rejonu wizytacyjnego. Poprowadziła ją pani Zastępca Dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych z Kuratorium Oświaty w Białymstoku.      

Zajęcia pokazowe w gr. 5

zajecia-pokazowe-gr514 marca w grupie 5 odbyły się zajęcia pokazowe z zakresu pedagogiki Froebla "Zastosowanie darów Froebla w dziecięcej matematyce" przeprowadzone przez panie Marzannę Zalewską i Agnieszkę Jurkiewicz. Gościliśmy na nich nauczycielki z białostockich przedszkoli.    

Przedszkoliada 2018

przedszkoliada-2018W dniach 12-14 marca, w Hali Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się Przedszkoliada Tour 2018 w ramach Grupa Azoty, czyli cykl imprez sportowych dla przedszkolaków. W wydarzeniu tym wzięły udział także nasze starszaki. Przedszkolaki pełne zaangażowania uczestniczyły w licznych konkurencjach rywalizując z zawodnikami rożnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tegorocznej Przedszkoliady. https://www.facebook.com/przedszkoliada.bstok/videos/1585854528134577/

Dzień matematyki

dzien-matematykiW świętowaniu Dnia Matematyki uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola. Były matematyczne zabawy: "Kolorowe półeczki", "Nakarm małpkę", Cyferkowe memo oraz zagadki matematyczne w aplikacji NumbersKidMath. Na zakończenie każda grupa wykonała plakat matematyczny. Zajęcia przygotowały panie Ewa Rutkowska i Jolanta Jackowska.    

"Winter sports"

winter-sportsW lutym w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczno-językowy pod hasłem ”Winter Sports czyli w zdrowym ciele, zdrowy duch!”. To już 4 edycja konkursowa. Organizatorem było koło języka angielskiego, a warunkiem uczestnictwa przygotowanie pracy plastycznej z podpisami w języku angielskim. Jak co roku dzieci i opiekunowie, zgłębiając tajniki języka angielskiego,  wykazali się niezwykłą kreatywnością. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!      

Dni otwarte

dni-otwarte-20181 i 3 marca gościliśmy w naszej placówce przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. W czwartek goście mieli okazję obejrzeć jak nasze przedszkolaki spędzają dzień i w jakich zajęciach uczestniczą. W sobotę przyszłe przedszkolaki mogły same wziąć udział w zajęciach przygotowanych dla nich przez panie nauczycielki z poszczególnych grup. Podczas obydwu spotkań pani wicedyrektor Dorota Rożko udzielała informacji i odpowiadała na pytania rodziców dotyczące rekrutacji i działania naszej placówki.    

Szkolenia "W KRAINIE ZMYSŁÓW"

szkolenia-wkrainiezmyslowOd lutego w naszej placówce odbywają się szkolenia w ramach projektu „W KRAINIE ZMYSŁÓW”. Uczestniczą w nich nauczyciele i specjaliści naszego przedszkola. W marcu zakończyliśmy cykl szkoleń z zakresu pedagogiki Froebla w ramach którego odbyły się spotkania: 23.02.2018 Twórcze prace ręczne w oparciu o pedagogikę F. Froebla cz. 1 24.02.2018 Twórcze prace ręczne w oparciu o pedagogikę F. Froebla cz. 2 9.03.2018 Kształtowanie pojęć matematycznych z wykorzystaniem krótkich utworów literackich 10.03.2018 Teatrzyki z Darami froebla w Edukacji językowej, przyrodniczej i matematycznej 7.04.2018 Zabawy językowe z Darami Froebla- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych.

Goście z Białorusi

goscie-z-bialorusi23 lutego gościliśmy w naszej placówce nauczycieli z Białoruskich przedszkoli integracyjnych w Baranowiczach i Mińsku. Nauczyciele zwiedzili przedszkole a pani dyrektor Beata Józwowicz zapoznała gości z zasadami funkcjonowania naszej placówki. Delegacja uczestniczyła również w dwudniowym szkoleniu "Twórcze prace ręczne w oparciu o pedagogikę F. Froebla", które odbyło się 23 i 24 lutego w naszym przedszkolu.    

Audycja muzyczna w lutym

audycja-muzyczna-luty22 lutego dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 26 uczestniczyły w audycji muzycznej "Na Zielonej Wyspie". Razem z muzykami ARTE-MUZA odwiedziły Irlandię gdzie miały okazję zapoznać się z przepiękną muzyką irlandzką oraz niektórymi zabawnymi zwyczajami tam panującymi.      

Poznajemy szkołę

poznajemy-szkole16 lutego starszaki z Przedszkola Samorządowego nr 26 wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr 11. Gospodarze przywitali młodszych kolegów przedstawieniem z udziałem różnych postaci z bajek. Dyrektor naszego przedszkola pani Beata Józwowicz podziękowała za tak miłe przyjęcie naszej wycieczki. Następnie przedszkolaki zwiedziły sale lekcyjne, bibliotekę i czytelnię szkolną. Dzieciom bardzo podobała się "jedenastka". We wrześniu wiele z nich wróci do szkoły już jako jej uczniowie...  

Piosenka w zimowej szacie

piosenka-w-zimowej-szacie13 lutego 2018r. w naszej placówce miał miejsce przedszkolny konkurs wokalny "Piosenka w zimowej szacie". Konkurs zorganizowały panie Urszula Wolfard-Bylińska, Agata Karol i Jolanta Jackowska. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich grup naszego przedszkola.   13 lutego 2018r. w naszej placówce miał miejsce przedszkolny konkurs wokalny "Piosenka w zimowej szacie". Konkurs zorganizowały panie Urszula Wolfard-Bylińska, Agata Karol i Jolanta Jackowska. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich grup naszego przedszkola. Przedszkolaki występowały solo śpiewając piosenki o tematyce zimowej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne upominki.Jury konkursu - panie: Beata Józwowicz, Agata Karol i Urszula Wolfard-Bylińska wyłoniło zwycięzców:I miejsce Oliwia Wierzbicka- gr. 5II miejsce Franciszek Freino- gr. 5III miejsce Zofia Nowik - gr. 6Wyróżnienia:   Dominika Brzozowska - gr. 2   Błażej Bienasz - gr. 2   Kacper Matracki - gr. 2   Inga Adaszewska - gr1Zwycięzcy zdobyli kolorowe gry edukacyjne oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!    

Bal tysiąca bajek

bal-tysiaca-bajek 9 lutego 2018r. odbył się w naszym przedszkolu karnawałowy "Bal tysiąca bajek". Zabawę rozpoczęło przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu personelu przedszkola oraz rodziców. Po spektaklu przyszła kolej na karnawałowe tańce i zabawy, które poprowadziła pani Katarzyna Wądołowska. Wszystkie dzieci ucieszyły się też z wizyty Świętego Mikołaja. Pani dyrektor Beata Józwowicz powitała gościa i zaprosiła do wspólnego tańca z przedszkolakami.    

Zajęcia z dogoterapi

zajecia-z-dogoterapiW tym roku szkolnym nasze przedszkolaki na zajęciach z dogoterapii mają nowego czworonożnego przyjaciela - Czarną. Wszystkie dzieci bardzo polubiły też nową panią dogoterapeutę Annę Ołdakowską.        

Czytelnicy - konstruktorzy

czytelnicy-konstruktorzy16 i 17 stycznia na wspólnych zajęciach pod hasłem "Z czego można budować?" spotkały się dzieci z koła czytelniczego i architektonicznego. Spotkanie rozpoczęła lektura książki „Ignaś Kitek, architekt” Andrea Beaty oraz rozmowa o bohaterze książki i jego nietypowych konstrukcjach. Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne - przedszkolaki wypróbowywały sposoby łączenia różnorodnych materiałów wykonując konstrukcje własnego pomysłu. Efekty były naprawdę zaskakujące!    

Lodowe witraże

lodowe-witraze W tym tygodniu naszą przedszkolną bramkę ozdobiły lodowe witraże wykonane przez dzieci z koła "Mały architekt". Lodowe elementy ozdobne powstały po zatopieniu kolorowych wycinanek w naczyniach z wodą i ich zamrożeniu.      

Goście z SP 11 na jasełkach

goscie-sp11-jaselkaW dniu 3 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się "Jasełka" - przedstawienie bożonarodzeniowe dla uczniów i kadry pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku.      

Wigilia

wigilia20 grudnia 2017r. przedszkolaki  i pracownicy naszego przedszkola spotkali się na przedszkolnej Wigilii. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Marysia Mańko z gr. I i Dominika Brzozowska z gr. II, które wykonały piosenkę "Była noc" z akompaniamentem pani Urszuli Wolfard-Bylińskiej. Następnie dzieci z kółka teatralnego pod opieką pani Agaty Karol i pani Marii Bańkowskiej przedstawiły inscenizację świąteczną "Dzień świętego Mikołaja". Spotkanie zakończył wspólny opłatek.    

Jasełka

jaselka18 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Dzieci z grupy II "Smoki" pod opieką pani Ewy Drzemickiej i pani Ewy Dąbrowskiej przedstawiły historię narodzenia się Pana Jezusa śpiewając kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Występowi przedszkolaków towarzyszyły ilustracje opowiadające o Bożym Narodzeniu, zaprezentowane w teatrzyku kamishibai.    

Hej kolęda, koleda!

hej-kolenda12 grudnia nasze przedszkolaki obejrzały audycję muzyczną "Hej kolęda, koleda!" przygotowaną przez muzyków z Arte-Muza w Białymstoku. Dzieci poznały dawne zwyczaje kolędowania z Gwiazdą oraz takimi barwnymi postaciami jak Turoń, pasterze, trzej Królowie, Śmierć, Diabeł.      

Piernikowe warsztaty

piernikowe-warsztaty11 grudnia 2017r. na wspólnym spotkaniu przedszkolaki wraz z rodzicami uczyli się jak ozdabiać świąteczne pierniki.        

Mikołajki

mikolajki6 grudnia, w Mikołajki, zawitał do naszego przedszkola Św. Mikołaj. Dzieci z każdej grupy wręczyły mu listy z prośbami o prezenty.Spotkanie zakończyła wspólna zabawa.      

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców

pierwsza-pomoc-rodzice18 listopada 2017r. (sobota) o godz. 9.30 w naszym przedszkolu odbyło się bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców. Tematami szkolenia były:podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dziecka i dorosłego, aed, pozycja boczna, stany nagłe, oparzenia i bandażowanie. Szkolenie przeprowadziła Grupa Ratownicza SPR Nadzieja    

Warsztaty MODM

warsztaty-modm15 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty MODM na temat kodowania przedszkolaków, na których gościliśmy nauczycieli z białostockich placówek przedszkolnych. Tytuł zajęć: "Gdzie mieszkasz misiu? - zabawa w sieć, czyli czym jest internet". Przedszkolaki sprawdzały z kim połączył je internet, a następnie budowały na macie internetowe miasteczko i przesyłały w nim wiadomości.Na koniec budowały robota w aplikacji Necio. Po zajęciach pokazowych goszczące u nas panie mogły same spróbować swoich sił w kodowaniu na macie.Warsztaty poprowadziły panie Ewa Rutkowska i Jolanta Jackowska.

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanie-na-przedszkolaka15 listopada nasze maluszki - "Tygryski" z grupy III zostały uroczyście pasowane na przedszkolaki przez panią dyrektor Beatę Józwowicz. Dumni rodzice wspierali swoje pociechy podczas występu artystycznego i ślubowania.      

Patriotyczne śpiewanie

patriotyczne-spiewanieW dniu 9 listopada 2017r. w Osiedlowym Klubie MIKRON współorganizowaliśmy z SP 11, PS 8, PS 42 popołudnie z Patriotycznym śpiewaniem.      

Świadomy przedszkolak

awiadomy-przedszkolak27 października nasze starszaki  uczestniczyły w spotkaniu w ramach projektu „Świadomy przedszkolak”.Jest to cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym z Białegostoku, których celem jest oswajanie dzieci z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata.Jak piszą organizatorzy: "Pragniemy by przyszłe pokolenie zyskało naturalność w kontaktach ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich wygląd czy sprawność. Dlatego postawiliśmy sobie za cel edukację najmłodszych by w ten sposób oswoić ich z tematem, który przez wielu rodziców i nauczycieli wciąż uważany jest za trudny."

Pan policjant

pan-policjant24 października gościł w naszej placówce asp. szt. pan Krystian Chim z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z psem Bruno. Pan policjant przedstawił przedszkolakom umiejętności psa policyjnego, a także opowiedział jak należy się zachowywać wobec niebezpiecznych psów. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pani Katarzyna Gromadzkiej.    

Twórczy Nauczyciel

tworczy-nauczycielDnia 25 października 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez ZNP-"Sekcję Wychowania Przedszkolnego" pod hasłem "Twórczy nauczyciel". Nasze koleżanki otrzymały nagrody: pani Maria Bańkowska w kategorii plastycznej, pani Agata Karol w kategorii literackiej. Gratulujemy!      

Dzień Nauczyciela

dzien-nauczyciela17 października 2017r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26  odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W holu przedszkola zebrali się wszyscy pracownicy placówki i wszystkie przedszkolaki. Uroczystość rozpoczął wytęp dzieci z naszego koła teatralnego, pod opieką pani Anny Gawrych i pani Ewy Dąbrowskiej. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze związane z Dniem Nauczyciela. Następnie wystąpiła pani dyrektor Beata Józwowicz składając pracownikom serdeczne życzenia i dziękując za ich pracę na rzecz wychowanków przedszkola.

Tydzień kodowania

tydzien-kodowaniaW tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodzimy tydzień kodowania. Od 16 do 20 października dzieci z poszczególnych grup będą brały udział w zajęciach "Budujemy wieżę - kodowanie w trzech wymiarach" przygotowanych przez panie Ewę Rutkowską i Jolantę Jackowską.  

III Ogólnopolska Konferencja Froeblowska

konefrencja-froeblowskaUczestniczyliśmy  III Ogólnopolskiej Konferencji Froeblowskiej n.t. "Kreowanie nowej rzeczywistości edukacyjnej" w dniach 6-7 października 2017r. w Lublinie (relacja na str. www.froebel.pl). Nasze przedszkole reprezentowały: pani dyrektor Beata Józwowicz oraz pani Marzanna Zalewska.Podczas konferencji odbyły się spotkania z nauczycielami „freblowskimi” w ich przedszkolach, panel wymiany doświadczeń oraz  specjalistyczne spotkania dla dyrektorów. Zebrani wysłuchali  prelekcji wybitnych przedstawicieli środowiska edukacyjnego m.in. prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska.  Od kilku lat program „Dar zabawy” wdrażamy w gr. V. Nowe umiejętności na pewno wykorzystamy w pracy z dziećmi.

O smutnym molu i wesołym durze

o-smutnym-moluW czwartek 6 października gościliśmy muzyków z Arte Muza, którzy wystąpili w audycji muzycznej "O smutnym molu i wesołym durze". Śledząc przygody dwójki przyjaciół, dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi "dur" i "mol". Dowiedziały się dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych - smutno. Uczyły się tez śpiewać i rozróżniać akordy durowe i molowe.  

"W krainie pieczonego ziemniaka"

w-krainie-pieczonego-ziemniakaSerdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  integracyjnego pikniku rodzinnego "W krainie pieczonego ziemniaka", który odbył się 28 września 2017 r. w naszym przedszkolu.      

Bańki mydlane

banki-mydlaneBańki mydlane w Dniu Przedszkolaka zachwyciły nie tylko wszystkie dzieci ale również panie. Kto nie chciałby być zamknięty na chwilę w delikatnej, przeźroczystej kuli?      

Dzień przedszkolaka

dzien-przedszkolaka Z okazji dnia przedszkolaka odbył się w naszym przedszkolu naprawdę niezwykły koncert w wykonaniu pana Andrzeja Kozłowskiego. Nasz gość na poczekaniu wykonał instrumenty z .... warzyw i owoców! Następnie zagrał na nich zachwyconym przedszkolakom. Dzieci miały też możliwość obejrzenia egzotycznych instrumentów, które były pierwowzorem ich warzywnych odpowiedników.Po koncercie dzieci chciały wziąć udział w kolorowym marszu przedszkolaków. Niestety kapryśna jesienna pogoda nie pozwoliła na to. Kolorowe balony musiały szybko wrócić do przedszkola.      

Zabawy podczas wakacji

zabawy-podczas-wakacjiZabawy podczas wakacji.