POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

Zapraszamy do obejrzenia archiwum aktualności z roku szkolnego 2016/2017

Trzy świnki - zajęcia z rodzicami

trzy-swinki-zaj-zrodzicami21 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Mistrzów Kodowania z rodzicami. Dzieci opowiadały bajkę Trzy świnki korzystając z aplikacji Trree Little Pigs. Układały z klocków ruchu drogi do świnek. Budowały domki z kubeczków. A na koniec rysowały domki w aplokacji Scratch Junior zaś rodzice musieli zaprogramować drogę świnki do domku. Oczywiście dzieci pomogły rodzicom wykonać zadanie.

Zakończenie roku koła czytelniczego

zakonczenie-kolo-czytelniczeNa ostatnich zajęciach koła czytelniczego dzieci otrzymały dyplomy oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.            

Poznajemy symbole narodowe

poznajemy-symbole-narodowe9 czerwca Pani Urszula Gierasimiuk z Białostockiego Oddziału IPN przeprowadziła zajęcia na temat symboli narodowych w grupach starszaków - II, III i VI. Przedszkolaki obejrzały piękną prezentację na temat barw narodowych, polskiego godła i hymnu narodowego, a także uczestniczyły w ciekawych grach i zabawach przybliżających tematykę symboli narodowych. Następnie dzieci wykonały samodzielnie prace plastyczne przedstawiające godło Polski. Na zakończenie zajęć wszystkie grupy otrzymały od pani Urszuli upominki - puzzle z symbolami narodowymi.    

"Bajkowa wyspa "w Zawykach

bajkowa-wyspa-w-zawykachW poniedziałkowy poranek 5 czerwca dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 26 w Białymstoku udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Bajkowa wyspa" w Zawykach. Było wiele atrakcji: piracki okręt, plac zabaw, trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, mini zoo. Wszyscy wspaniale się bawili!              

6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

bialostocki-tydzien-czytania-dzieciomW czerwcu po raz kolejny uczestniczymy w Białostockim Tygodniu Czytania Dzieciom! HARMONOGRAM OBCHODÓW 6 BIAŁOSTOCKIEGO  TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM w Przedszkolu Samorządowym nr26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej- Kuczyńskiej w Białymstoku     „Goście czytają”: -06.06.2017 - godz. 9.00 - grupa II, czyta Marta Potocka,  Podlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, -06. 06.2017 - godz. 9:00 – grupa VI, czyta  asp. Aneta Łukowska, Wydział Ruchu Drogowego KWPw Białymstoku, -07.06.2017- godz.9:30-grupa I i V,  czyta aktorka Małgorzata Płońska, BTL, -08.06.2017 – godz. 10:00– , grupa IV i III., czyta  asp. szt. Tomasz Kochanowski, Wydział Prewencji KWP w Białymstoku. "Popołudnie z książką"- czytanie bajek przez rodziców  i zaproszonych gości.  "Lekcja w bibliotece"- zajęcia prowadzone przy współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego. Filia nr 3.  "Kącik wędrującej książki"- wymiana książek przyniesionych przez dzieci z domu.  "W krainie bajek"- zorganizowanie konkursu wiedzy dzieciom należącym do koła czytelniczego.        

Festyn "Z 11 po zdrowie"

z-11-po-zdrowieZ okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2017r. nasze starszaki z grup III i VI uczestniczyły w festynie "Z 11 po zdrowie", który odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku.Program festynu:1. Scena "Pod chmurką" - występy młodych artystów: śpiew, taniec, gra na instrumentach2. Zdrowe przekąski: warzywa i owoce (poczęstunek)3. Grill - kiełbaski z grilla dla chętnych4. Zabawne konkurencje sportowe - przeciąganie liny, rzut beretem5. Malowanie twarzy6. Galeria chodnikowa7. Trampolina8. Stoisko z wyciskanymi sokami9. Zabawa z chustą KLANZY.

Wycieczka do Szkoły Gastronomicznej

wycieczka-do-szk-gastronom31 maja przedszkolaki z grup II, III i VI zwiedzały Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. Na dzieci czekało wiele atrakcji:- pokaz sal zajęciowych gastronomicznych- ćwiczenia w nakrywaniu do stołu- słodki poczęstunek- dekoracja stołu weselnego.  

Dzień Dziecka

dzien-dzieckaW Dniu Dziecka pani wicedyrektor Dorota Rożko złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Następnie nasze przedszkolaki bawiły się wspólnie na dyskotece w holu przedszkola. Zabawę prowadziły panie Urszula Wolfard-Bylińska i Agnieszka Jurkiewicz. Dalsze atrakcje czekają dzieci w przyszłym tygodniu podczas poniedziałkowej wycieczki.        

"Ptasie radio"

ptasie-radioDzieci i rodzice z grupy II "Tygryski" uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który odbył się w Protasach "Zagrodzie Zakrynica" w dniu 26 maja 2017r. Piknik zorganizowany został w ramach projektu "Ptasie radio", dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Miejskiego. Podczas pikniku przedszkolaki i ich rodzice spotkali się z przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Obserwacja ptaków podczas spaceru po lesie zaowocowała wspólnym wykonaniem prac plastycznych - ptaków z masy gipsowej. Z okazji Dnia Rodziny dzieci i rodzice zaprezentowali krótkie występy artystyczne (m.in. "Ptasie radio" J. Tuwima). Wyjazd zakończyło ognisko oraz prezentacja wykonanych prac.  

Piknik rodzinny „Mamo, Tato baw się z nami”

piknik-rodzinny25 maja 2017r. w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Przedszkola Samorządowego nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej- Kuczyńskiej w Białymstoku oraz 5-lecia nadania imienia Joanny Strzałkowskiej- Kuczyńskiej w przedszkolnym ogrodzie miał miejsce PIKNIK RODZINNY pt.: „Mamo, Tato baw się z nami” Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji: - „Historia naszego przedszkola” w japońskim teatrze Kamishibai, - przedstawienie pt.: „ Amelka z szepczącego lasu”- wykonane przez koło teatralne „Przedszkolaki- Cudaki”, - dmuchana zjeżdżalnia, - „Warsztaty recyklingowe”- PUPH LECH Sp. z o.o. w Białymstoku, - Sklepik Stowarzyszenia „MY DLA INNYCH”, - Stoisko kulinarne (babka ziemniaczana, ciasto)- zbieramy fundusze na mikroporyty, - „Jazda konna”, - „Autochodzik”- WORD w Białymstoku, - Maxi gry planszowe: „Warcaby”, „Memo”, - „Strzały do bramek”, - „Mistrzowie Kodowania Junior”, - „Slackline”- chodzenie po linie, - „Maxi bańki mydlane”, - Kącik języka angielskiego, - Kącik plastyczny, - Kącik fotograficzny- możliwość samodzielnego wykonania zdjęć, z rekwizytami- Niespodzianka - prezent, który po losowaniu przypadł w udziale Weronice z gr. VI  

Uroczystość 50-lecia naszego przedszkola

uroczystosc-50lecia-naszego-przedszkolaW bieżącym roku nasze przedszkole świętuje jubileusz 50-lecia powstania placówki oraz 5-lecia nadania imienia Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej. Z tej okazji 23 maja 2017r miała miejsce wyjątkowa uroczystość, w której uczestniczyły dzieci, kadra, przedstawiciele rodziców, samorządu, duchowieństwa oraz rodzina naszej patronki. Obchody rozpoczęło powitanie zebranych gości przez panią dyrektor Beatę Józwowicz w towarzystwie robota Dasha sterowanego przez Olę Mojsak z gr. VI. Następnie wszystkich rozbawił i zachwycił występ zespołu Fair Play Crew. Kolejnym punktem programu było wmurowanie kapsuły czasu. Znalazły się w niej pamiątki związane z naszym przedszkolem i czasami, w których żyjemy. Kapsuła zostanie otwarta za kolejnych 50 lat. Historię przedszkola i nasze osiągnięcia wspaniale przedstawił w japońskim teatrze Kamishibai Michał Krachel z gr. VI pod opieką pani Ewy Drzemickiej. Następnie goście obejrzeli niezwykłe przedstawienie pt.: „ Amelka z szepczącego lasu” starannie przygotowane przez koło teatralne „Przedszkolaki- Cudaki” pod opieką pani Agaty Karol i pani Marii Bańkowskiej. Pani dyrektor przyjęła serdeczne gratulacje od zebranych gości. Miłym wydarzeniem było nagrodzenie nauczycielki naszego przedszkola pani Hanny Budzisz Nagrodą Prezydenta Miasta Białegostoku. Nagrodę wręczył Wiceprezydent Miasta Białegostoku pan Rafał Rudnicki. Uroczystość zakończył poczęstunek. Kontynuacją wtorkowych uroczystości były uroczyste msze święte celebrowane 24 maja w Katedrze Świętego Mikołaja Cudotwórcy oraz w Kościele Świętej Rodziny. Tego dnia delegacja pracowników złożyła kwiaty na grobie patronki naszego przedszkola śp. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej.

Konkurs "Patron naszego przedszkola"

konkurs-patronW konkursie plastycznym "Patron naszego przedszkola Joanna Strzałkowska-Kuczyńska" wzięło udział 20 dzieci. Prace plastyczne zostały ocenione przez jury, w skład którego weszły panie plastyczki z Galerii Sleńdzińskich. Dziewięć prac zostało nagrodzonych. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody podczas majowego pikniku rodzinnego organizowanego w naszym przedszkolu.          

Warsztaty w Galerii Sleńdzińskich

warsztaty-w-galerii-slendzinskichPo raz ostatni w tym roku szkolnym dzieci z koła plastycznego i grupy III uczestniczyły w warsztatach w Galerii Sleńdzińskich . Malowały maki wśród zieleni. Kredki pastelowe olejne i suche okazały się wspaniałym narzędziem malarskim.        

Audycja muzyczna w maju

aydycja-muz-maj11 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej "JAK POWSTAŁY INSTRUMENTY". W trakcie audycji w ciekawy i zabawny dzieci dowiedziały się o początkach śpiewu, oraz instrumentów perkusyjnych, dętych, strunowych i klawiszowych.              

Dzień Scratcha

dzien-scratchaW piątek 12 maja świętowaliśmy Dzień Scratcha. Dzieci z grupy I - Mistrzów Kodowania wspólnie zrobiły jego portret. Poznały nowe klocki z aplikacji Scratch Junior. Następnie kotek odwiedził dzieci ze wszystkich grup.Dzieci z najstarszej grupy na zajęciach komputerowych eksperymentowały ze Scratchem. Sprawdzały jak działają te klocki, których dotychczas jeszcze nie używały. Dzieliły się ze sobą wynikami swoich prób i eksperymentów.    

Martwa natura

martwa-naturaMajowe zajęcia poświęcone były martwej naturze. Dzieci najpierw oglądały reprodukcje. Następnie wspólnie przygotowaliśmy ekspozycję i zabraliśmy się do pracy.      

Czytamy bez mamy

czytamy-bez-mamyDnia 11 kwietnia dzieci z koła czytelniczego uczestniczyły w Przedszkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Czytamy bez mamy", który odbył się w Książnicy Podlaskiej Filia nr 3 ul.Ciepła. Nasze podopieczne spisały się na medal. Otrzymały dyplomy i nagrody.      

Wiosna Piosenką Malowana

wiosna-piosenka-malowana28 kwietnia 2017 roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 48 w Białymstoku odbył się konkurs wokalny "Wiosna Piosenką Malowana", w którym brała udział Izabella Ostaszewska z grupy VI naszego przedszkola. Do występu Izę przygotowała pani Urszula Wolfard-Bylińska - muzykolog. Nasza Iza otrzymała wyróżnienie! Gratulujemy!      

Zajęcia kulinarne - kanapki

zajecia-kulinarne-kanapki27 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. Goście przeprowadzili zajęcia kulinarne "Zdrowe i smaczne kanapki" w grupach starszaków - II, III i VI. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły kanapki.Spotkanie zakończyła wspólna degustacja kanapek.    

XI Turniej Warcabowy

xi-turniej-warcabowy25 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym Nr 26 w Białymstoku odbyła się XI edycja Turnieju Warcabowego "Najlepszy w warcaby". Turniej poprowadziły opiekunki naszego koła warcabowego: pani Ewa Dakowicz i pani Barbara Walendziuk. Uczestniczyło w n im dziesięcioro dzieci z białostockich przedszkoli: PS Nr 2, PS Nr 8,PS Nr 26, PS Nr 48.Zwycięzcami konkursu zostali:I miejsce - Wiktor Siemieniuk z PS Nr 26 - pod opieką pani Ewy Dakowicz i pani Barbary WalendziukII miejsce - Kamil Lenkiewicz z PS Nr 48 - pod opieką pani Agaty Kraszewskiej i pani Jolanty DomańskiejIII miejsce - Kryspin Wysocki z PS Nr 26 - pod opieką pani Ewy Dakowicz i pani Barbary WalendziukGratulujemy!

Piękny jest mój świat

piekny-jest-mojswiatHanna Piszczatowska i Michał Szymczak z grupy II "Smoki" jako finaliści grupowego konkursu plastycznego reprezentowali nasze przedszkole w IV Przeglądzie Wyobraźni Plastycznej Przedszkolaków pt. "Piękny jest mój świat". Konkurs odbył się w Przedszkolu Samorządowym  Nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku.    

Dzień Ziemi

dzien-ziemi 21 kwietnia z okazji „Światowego Dnia Ziemi” nasze przedszkolaki zdobywały odznakę „Małego ekologa”.  21 kwietnia z okazji „Światowego Dnia Ziemi” nasze przedszkolaki zdobywały odznakę „Małego ekologa”. Każda grupa przedszkolna miała do wykonania różne zadania związane z tematyką przyrodniczą: I. Działania na holu przedszkolnym - prowadzenie i oprawa artystyczna- dzieci i panie z gr. II "SMOKI" - zapoznanie ze świętem - prezentacja mody recyklingowej w wykonaniu reprezentantów poszczególnych grup - odczytanie listu od Pani Ziemi - międzygrupowy "QUIZ EKOLOGICZNY" - śpiew, gra na instrumentach recyklingowych, pląsy czterech żywiołów Ziemi II. Działania w terenie* - zabawy podwórkowe - obserwacja mikroprzyrody przez szkła powiększające - "Na tropach..."- uchwycenie siły przyrody za pomocą zdjęć wykonanych aparatem fotograficznym - wykonanie książki- "Matematyczne zadania przyrodnicze" - sprzątanie śmieci wokół przedszkola- segregacja śmieci III. Działania popołudniowe - słuchanie bajki czytanej przez nauczyciela pt.: "Tajemnica zielonej peleryny" O. Husar - grupy młodsze ("Gumisie", "Puchatki", "Krasnale") - teatrzyk kamishibai- oglądanie bajki w pracowni komputerowej "Po drugiej stronie gór"  A. Onichimowska- grupy starsze ("Smoki", "Tygryski", "Kacperki") IV. Podsumowanie uroczystości Rozdanie dyplomów i odznak „Małego Ekologa”

Konkurs Eco World

konkurs-ecoworldKonkurs plastyczno-językowy Eco World o tematyce turystyczno-przyrodniczej z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu zorganizowała pani Jolanta Stanisławska - nauczycielka gr. VI dwujęzycznej. Uczestniczyły w nim dzieci, rodzice i nauczyciele z naszego przedszkola oraz gościnnie ze Słonecznego Przedszkola. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i kreatywność!    

Wizyta gości z Białorusi

wizyta-gosci-zbialorusi25 marca ponownie gościliśmy przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Republiki Białorusi. Podczas spotkania pani dyrektor Beata Józwowicz przedstawiła gościom kadrę pedagogiczną naszego przedszkola oraz zapoznała z zasadami funkcjonowania placówki. Goście zwiedzili również poszczególne sale i gabinety terapeutyczne.      

Dni otwarte

dni-otwarte16 i 25 marca w naszym przedszkolu miały miejsce dni otwarte, podczas których przyszłe przedszkolaki i ich rodzice mogli zwiedzić przedszkole oraz spotkać się z dyrektorem, nauczycielami i specjalistami naszej placówki.        

Wiosenne warsztaty Mistrzów Kodowania

wiosenne-warsztaty-mkj2 marca gościliśmy nauczycielki z białostockich przedszkoli na zajęciach otwartych i warsztatach pt. „Mistrzowie kodowania witają wiosnę - zabawy dydaktyczne". Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie Ewa Rutkowska, Marzanna Zalewska i Jolanta Jackowska uczestniczące w programie Mistrzowie Kodowania Junior.      

Zwierzęta w mieście

zwierzeta-wmiescieW poniedziałek i czwartek, 20 i 23 marca odbyły się spotkania dzieci z naszego przedszkola  z przedstawicielami Straży Miejskiej w Białymstoku.  Podczas zajęć pt. "Zwierzęta w mieście” dzieci miały okazję przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, jakie właściwe postawy należy prezentować w stosunku do zwierząt, zarówno tych domowych jak i obcych czy dzikich.    

Zajęcia kulinarne

zajecia-kulinarne14 marca w naszym przedszkolu mieliśmy gości z białostockiej szkoły gastronomicznej. Na zajęciach dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia i uczyły się przygotowywać zdrowe posiłki.              

Pan stomatolog

pan-stomatolog7 marca odwiedził nasze przedszkole pan stomatolog - tatuś Klaudii Owsiejko z grupy I. Na spotkaniu przedszkolaki zapoznały się z pracą stomatologa, poznały narzędzia dentystyczne oraz dowiedziały się jak dbać o to aby zęby były zdrowe. Każde dziecko mogło poćwiczyć prawidłowe mycie na modelu zębów.    

Podziękowanie z Białorusi

podziekowanie-zbialorusiKilka tygodni temu gościliśmy w naszej placówce delegację nauczycieli przedszkolnych z Białorusi. Spotkanie było tak udane, że otrzymaliśmy bardzo miłe listy z Centrum Stosunków Międzynarodowych Ministerstwa Edukacji Republiki Białorusi z podziękowaniem oraz zaproszeniem do dalszych kontaktów między naszym przedszkolem i placówkami zza wschodniej granicy. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią:Listy z Centrum Stosunków Międzynarodowych Ministerstwa Edukacji Republiki Białorusi

Walentynki

walentynki14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Grupa VI "Kacperki" przygotowała występ, podczas którego zaprezentowała walentynkowe wiersze, piosenki i sentencje o miłości. Pani dyrektor Beata Józwowicz wręczyła wszystkim grupom serduszkowe upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem w rytm walentynkowych przebojów.    

Przedszkoliada Tour 2017

przedszkoliada-tour28 lutego 2017r. reprezentacja przedszkola biorąca udział we wtorkowych zajęciach z piłki prowadzonych przez Pana Andrzeja, wybrała się na ogólnoprzedszkolne spotkanie ze sportem Przedszkoliada Tour 2017. Przedszkolaki pełne zaangażowania uczestniczyły w licznych konkurencjach rywalizując z zawodnikami różnych dziedzin  m.in. Husarii Białystok, Lowlanders, Bas Kombinat Budowlany. Na Olimpijce obecna była także maskotka Pszczółka Jagiellonii i Słynny Kongurek od hasła "to nie pomyłka Przedszkole i piłka". Dzieci wróciły pełne entuzjazmu i  naładowane pozytywną energią, która mimo wielu wrażeń nie opuszczała ich do końca. Zapraszamy też do obejrzenia relacji filmowej z Przedszkoliady

Balonowe inspiracje

balonowe-inspiracje9 lutego 2017r. nauczycielki naszego przedszkola uczestniczyły w szkoleniu WDN pod hasłem "Balonowe inspiracje". Spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Jurkiewicz nauczycielka grupy V.      

Audycja muzyczna w lutym

aydycja-muz-luty9 lutego przedszkolaki z naszego przedszkola wysłuchały audycji muzycznej "Muzyczne Sandały Pędzącej Strzały" w wykonaniu muzyków z ARTE- MUZA Białystok. Mali słuchacze poznali największe przeboje muzyki country, która powstała w Ameryce, oraz instrumenty w niej występujące, a wśród nich banjo – instrument w Polsce mało znany.      

Goście z Białorusi

goscie-z-bialorusi17 stycznia 2017r. Przedszkole Samorządowe Nr 26 odwiedzili goście zza wschodniej granicy. Byli to wykładowcy i studenci z Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Maksyma Tanka oraz nauczyciele z białoruskich przedszkoli integracyjnych.Po powitaniu pani dyrektor Beata Józwowicz opowiedziała gościom o zasadach funkcjonowania naszej placówki oraz przedstawiła specjalistów prowadzących zajęcia terapeutyczne w  naszym przedszkolu. Następnie panie Maria Muszyńska - neurologopeda i Magdalena Kozińska - psycholog wyjaśniły na czym polega i jak przebiega praca indywidualna z dziećmi niepełnosprawnymi w naszej placówce. Odwiedzający podzielili się z nami doświadczeniami na temat pracy z dziećmi niepełnosprawnymi na Białorusi. Goście odwiedzili poszczególne grupy przedszkolne, gabinety specjalistów oraz obserwowali zajęcia hipoterapi w przedszkolnym ogrodzie. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, wymiana upominków i pamiątkowe zdjęcie.

Bal karnawałowy

bal-karnawalowy13 stycznia 2017r. obył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Tego dnia przedszkolaki przebrane były w piękne, kolorowe stroje. Zabawę rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu nauczycieli i rodziców pt. "Śpiąca królewna" w reżyserii pani Agaty Karol. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały dyrekcję, swoich nauczycieli oraz panie z kuchni i administracji w zupełnie innych rolach! Ze strony rodziców przedstawienie wspierał pan Leszek Zieliński jako Narrator. Po występie i hucznych brawach przyszedł czas na zabawę taneczną. Poprowadziła ją pani Katarzyna Wądołowska. W rytm wesołej muzyki dzieci szukały "zagubionych kroków tańca" otwierając kolejne "magiczne drzwi" i wykonując taneczne zadania. Zabawę zakończyło spotkanie i wspólny taniec ze Świętym Mikołajem. Po zabawie, w salach czekały na dzieci karnawałowe upominki.

Piosenka w zimowej szacie

piosenka-wzimowej-szacie10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny "Piosenka w zimowej szacie". Organizatorami konkursu były panie Urszula Wolfard-Bylińska, Agata Karol i Jolanta Jackowska. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich grup naszej placówki. Przedszkolaki występowały solo lub zespołowo śpiewając kolędy i piosenki o tematyce związanej z zimą. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne upominki. Jury konkursu - panie: Beata Józwowicz, Dorota Rożko i Urszula Wolfard-Bylińska wyłoniło zwycięzców: I miejsce Dominika Brzozowska- gr. 2II miejsce zespół z gr. 5, w składzie:   Emilia Schulz   Maria Kijowska   Adrian Chańko   Franciszek Freino   Dawid NowackiIII miejsce Julia Gabiec - gr. 1Wyróżnienie - Hanna Piszczatowska - gr. 2Zwycięzcy zdobyli kolorowe gry edukacyjne dla swoich grup, oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Gościmy teatrzyk

goscimy-teatrzykDnia 22.12.2016r. odbyło się przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu dzieci ze Słonecznego Przedszkola. Mali goście wcielili się w role elfów, które pomogły Mikołajowi uratować Święta. Występ odbył się dzięki współpracy Pani Jolanty Stanisławskiej nauczycielki grupy dwujęzycznej oraz Pani Izabeli Wysockiej ze Słonecznego Przedszkola.      

Wigilia pracowników przedszkola

wigilia-pracownikow20 grudnia pracownicy naszego przedszkola spotkali się aby podzielić się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i kolęd. Po złożeniu świątecznych życzeń w serdecznej atmosferze skosztowaliśmy potraw z pięknie zastawionego wigilijnego stołu.      

Wigilijne spotkanie

wigilijne-spotkanie20 grudnia 2016r. w holu przedszkolnym odbyło się wigilijne spotkanie wszystkich przedszkolaków. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu grupy I o tym jak postaci z bajek świętują Boże Narodzenie. Następnie pani dyrektor Beata Józwowicz przypomniała dzieciom jak ważne są nadchodzące Święta i złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym.    

Grudniowa audycja muzyczna

audycja-muz-grudzien"O CHOCHLIKU, KTÓRY CHCIAŁ ZEPSUĆ ŚWIĘTA" - to tytuł grudniowej audycji muzycznej, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Bohaterem tej opowieści był złośliwy Chochlik, który nie lubił Świąt Bożego Narodzenia. Aniołek i dwa Świąteczne Elfy wspólnie z przedszkolakami przekonały Chochlika Złośnika do zmiany poglądów i wzbudziły w nim bożonarodzeniową radość. Pomogły w tym świąteczne piosenki oraz wspólnie wykonane piękne kolędy.    

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

mikolajkowa-gala14 grudnia 2016r.Iza Ostaszewska z grupy VI i Zofia Stolarczyk z grupy III brały udział w Mikołajkowej Gali Przedszkolaka w MDK w Białymstoku. Zosia zaprezentowała piosenkę "To jest gość" natomiast Iza piosenkę "Była noc". Dziewczynki zostały przygotowane do występu przez panią Urszulę Wolfard-Bylińską. Iza Ostaszewska otrzymała wyróżnienie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!          

Mikołajki

mikolajki6 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Wesołe świętowanie rozpoczęło się od występu teatrzyku Tetr Profilaktyczny Edukacja Animacja "Magik", Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły perypetie Pinokia i jego przyjaciół. Następnie powitaliśmy pana listonosza, któremu dzieci z każdej grupy wręczyły listy do Świętego Mikołaja. Nie zabrakło też występów naszych przedszkolaków. Grupa starszaków wykonała piosenkę o Świętym Mikołaju "To jest gość". Na zakończenie wystąpiły nasze maluszki z grupy IV. Zatańczyły przy wtórze melodii "Jingle Bells".      

Warsztaty muzyczne

warsztaty-muzyczne1 grudnia 2016r. odbyło się szkolenie WDN pt. "Zabawy z tańcami". Szkolenie prowadziła pani Urszula Wolfard-Bylińska nasz muzykoterapeuta. W spotkaniu uczestniczyło 17 nauczycielek z naszego przedszkola.            

Dzień Pluszowego Misia w kole czytelniczym

dzien-misia-kolo-czytDzień Pluszowego Misia dzieci z koła czytelniczego obchodziły wspólnie z panią z biblioteki. Wysłuchaliśmy fragmentu książki,, Tygrys i przyjaciele" oraz oglądaliśmy różne książki o Kubusia Puchatka.      

Zajęcia pokazowe grupy dwujęzycznej

zajecia-pokazowe-gr-dwujezycznej23 listopada 2016r. nauczycielka naszego przedszkola pani Jolanta Stanisławska przeprowadziła zajęcia pokazowe grupy dwujęzycznej "SHAPES AND NUMBERS - zabawy matematyczne". Gościliśmy na nich nauczycielki języka angielskiego z baiałostockich przedszkoli. Pani Jola przybliżyła gościom ideę nauczania angielskiego w grupie dwujęzycznej naszego przedszkola "Kacperki" oraz zaprezentowała różnorodne zabawy matematyczne przeprowadzone po angielsku.      

Szkolenie Kamishibai

szkolenie-kamishibai17 listopada 2016r. odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie pt.: "Kamishibai- teatr obrazkowy- pierwsza odsłona". Szkolenie przeprowadziła nauczycielka naszego przedszkola- wychowawczyni gr. II "Smoki"- Ewa Drzemicka. W spotkaniu wzięło udział 15 nauczycieli. Ewa Drzemicka- miłośniczka kultury azjatyckiej, przybliżyła nauczycielom historię japońskiego teatru ilustracji Kamishibai i propozycję jego wykorzystania na zajęciach edukacyjnych w przedszkolu. Ewa Drzemicka zaprezentowała sposób pracy z bajką Kumiko Yamamoto pt.: "Szukając Marudka" Wydawnictwa Tibum i "Ogród niebios" Wydawnictwa Zielona Grupa.Teatr obrazkowy Kamishibai to doskonałe narzędzie do upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz obcowania ze sztuką przy pomocy ilustracji. To również miejsce do prezentowania twórczości dziecięcej w formie plastycznej- dziecko ilustratorem, tworzenia swobodnych tekstów- dziecko autorem bajki, opowieści, realizowania pierwszych projektów w grupie i prezentowania ich na forum w kontakcie z publicznością.Spotkanie zaowocowało propozycją współpracy międzygrupowej w zakresie prezentacji bajek, wymiany bajek, zajęć otwartych dla rodziców z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.

"W pustyni i w puszczy"

w-pustyni-iwpuszczy15 listopada 2016r. dzieci z koła czytelniczego odwiedziła pani z biblioteki. W tym roku obchodzimy setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. Aby przybliżyć małym czytelnikom twórczość tego wielkiego pisarza pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragment powieści ,,W pustyni i w puszczy''.        

"Baśnie i legendy polskie" - przegląd piosenki

basnie-legendy-polskie15 listopada Izabela Ostaszewska z grupy VI pod opieką pani Urszuli Wolfard-Bylińskiej uczestniczyła w V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki „Baśnie i legendy polskie”. Występ odbył się w MDK w Białymstoku. Iza zaprezentowała piosenkę pt. "Bajka różne ma imiona".      

Święto Niepodległości

swieto-niepodleglosci10 listopada z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich grup przedszkolaków. Zebranych przywitała pani dyrektor Beata Józwowicz, która w krótkich słowach przybliżyła dzieciom ideę Święta Niepodległości. Zespół dziecięcy pod opieką pani Urszuli Wolfard-Bylińskiej zaśpiewał piosenki "11 listopada", "Nie ma nad żołnierza"oraz wyrecytował wiersze "Ziemia rodzinna" i "Kto ty jesteś? Polak mały". Wystąpiła też delegacja starszaków z wierszem "11 listopada". Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy wtórze skrzypiec.  

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanie-na-przedszkolakaW dniu 28.10.2016r. w grupie "Gumisie", pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na Przedszkolaka i Starszego Przedszkolaka. Dzieci swoim występem podkreśliły rangę wydarzenia. Natomiast wspaniali rodzice miło zaskoczyli, przygotowując słodką niespodziankę. Miła atmosfera sprzyjała wspólnej integracji.      

Muzykalna gąsiennica

muzykalna-gasiennica27 października 2016r. odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna „MUZYKALNA GĄSIENICA czyli opowieść o elementach dzieła muzycznego”. Zabawna historia o gąsienicy i jej przyjaciołach, pomogła dzieciom zrozumieć, z jakich ważnych części składa się każda piosenka - czyli muzyczne dzieło.      

Warsztaty

warsztaty26 października 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26 Integracyjnym im Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku odbyły się warsztaty "Mistrzowie kodowania - Mistrzami matematyki", na których gościliśmy nauczycieli z białostockich placówek przedszkolnych. W ramach spotkania  odbyły się zajęcia otwarte w grupie I - "Krasnale", oraz warsztaty dla nauczycieli przybliżające zastosowanie pomocy dydaktycznych programu Mistrzowie Kodowania Junior w edukacji matematycznej przedszkolaków. Zajęcia przeprowadziły panie Ewa Rutkowska, Marzanna Zalewska i Jolanta Jackowska.  

Wycieczka do muzeum

wycieczka-do-muzeumDnia 4 października dzieci z grupy "Tygryski" oraz koła plastycznego były na wycieczce w Muzeum W Ratuszu. Obejrzeliśmy aktualne wystawy obrazów oraz samodzielnie wykonaliśmy pocztówki z Białegostoku.      

Dzień Edukacji Narodowej

dzien-edukacji-narodowej13 października z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej dzieci z koła teatralnego "Przedszkolaki-Cudaki" sprawiły przyjemność pracownikom przedszkola - pokazały spektakl pt. "Kulisy PS 26". Każdy pracownik mógł odnaleźć siebie wśród bohaterów przedstawienia. Występ małych aktorów dostarczył dorosłym i dzieciom dużo radości. Po części artystycznej nastąpiła część uroczysta. Pani dyrektor wręczyła pracownikom dyplomy i upominki z okazji ich święta.  

Wizyta pania weterynarz

wizyta-pani-weterynarzW dniu 12 pażdziernika 2016 r. nasze przedszkole odwiedziła pani Barbara Wolfram, lekarz weterynarii.Pani weterynarz odwiedziła wszystkie grupy naszego przedszkola. Dzieci poznały wiele fascynujących historii o świecie zwierząt, ich potrzebach i zwyczajach. Przedszkolaki dowiedziały się też jak dbać o zwierzęta domowe i jak należy z nimi postępować.      

Zabawy z robotami

zabawy-z-robotami29 września 2016 r. starszaki z Przedszkola Samorządowego nr 26 miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki i programowania. Zabawy z robotami uczą dzieci logicznego myślenia, rozwijają zdolności matematyczno-techniczne, a także rozwijają wyobraźnię.        

Przedszkoliada

przedszkoliadaW dniu 22 września 2016 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w ramach Przedszkoliady. Jest to program mający na celu zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego.    

Jesienny piknik rodzinny

jesienny-piknik-rodzinny21 września 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 26 im. J. Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku odbył się piknik rodzinny pt.: "Przedszkolak świętuje z rodzicami". Atrakcjami naszego pikniku były: "dmuchańce", wata cukrowa,stoisko kulinarne, "Maxi warcaby", strzały do bramek, przeciąganie liny, warsztaty plastyczne "Słoneczniki-ruchome rysunki", "Ciastolinkowe niespodzianki" oraz jazda konna. Oprawę artystyczną zapewnił pan Mariusz Orzełek.      

Dzień Przedszkolaka

dzien-przedszkolaka20 września dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 26 w Białymstoku świętowały Dzień Przedszkolaka. W tym dniu grupy starszaków maszerowały ulicami naszego osiedla odwiedzając okoliczne placówki: PS 42, PS 11 i SP 11. W każdym odwiedzanym miejscu czekały na dzieci wesołe gry i zabawy. Nie zabrakło też wspólnego odśpiewania Hymnu Przedszkolaka.    

Finał konkursu "Ja i moja rodzina w mieście"

final-konkursu-dzien-przedszkolaka19 września rozpoczęły się w Białymstoku obchody Dnia Przedszkolaka.Z tej okazji prezydent Białegostoku spotkał się z przedszkolakami i ich nauczycielami przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.Przedszkolaki  zatańczyły poloneza i krakowiaka. Następnie laureaci konkursu „Ja, moja rodzina w mieście” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymali dyplomy i nagrody.Jednym z laureatów został Maciej Szymanowicz z grupy "Kacperki" z naszego przedszkola. Jego pracę można było obejrzeć na wystawie prac plastycznych na Rynku Kościuszki.Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu Przedszkolaka i zabawy integracyjne.

Ostatnie dni lata

ostatnie-dni-lataWrzesień przywitał nas piękną pogodą. Zobaczmy jak przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 26 w Białymstoku korzystały z ostatnich dni lata bawiąc się w przedszkolnym ogródku.