POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

Zapraszamy do obejrzenia archiwum aktualności z roku szkolnego 2014/2015

 

Natura 2000

natura-200024 czerwca 2015 r. w ramach warsztatów "Natura 2000" gościliśmy pana Radosława Dąbrowskiego, który zaznajomił dzieci z zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin oraz opowiedział o sposobach ochrony przyrody.        

LowLanders w naszym przedszkolu

lowlanders-w-naszym-przedszkoluW poniedziałek 22 czerwca gościliśmy w przedszkolu zawodników LowLanders Białystok. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega futbol amerykański. Spotkanie zakończyło się wręczeniem rysunków wykonanych przez dzieci z grupy VI i wspólną sesją zdjęciową. Dodatkową niespodzianką okazał się fakt, że jeden z gości był naszym wychowankiem!    

Spartakiada 2015

spartakiada-20159 czerwca 2016 r. wspólnie z PS 11, PS 26, PS 42, PS 8, Osiedlowym Domem Kultury, już po raz szósty z rzędu została zorganizowana mała olimpijka. Dzieci brały udział w zawodach sportowych pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch - dyscypliny Jana Pawła II".   Zawodnikami z naszego przedszkola były dzieci z grupy V i VI. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny, w którym laureatkami zostały: I miejsce Malwina Dziawgo II miejsce Maria Połocka Za udział w spartakiadzie nasze przedszkole otrzymało nagrodę - zestaw do koszykówki na przedszkolny plac zabaw.

Mamy Zdrowe Mamy

mamy-zdrowe-mamyTuż przed Dniem Matki, 22 maja, w Białymstoku została zawiązana Koalicja Mamy Zdrowe Mamy, która stawia sobie za cel promocję badań profilaktycznych dla kobiet. Inicjatorami akcji są: Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojewódzkie Ośrodki Koordynujące programy profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy i raka piersi. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat akcji:        

Wyjazd do Cieliczanki

wyjazd-do-cieliczankiW środę 3 czerwca dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola pojechały na piknik do Cieliczanki za Supraślem. Oprócz wielu gier i zabaw dzieci czekały też takie atrakcje jak przejazd bryczką, czy jazda konna.          

Nowe pomoce

nowe-pomoceDnia 1 czerwca 2015 r. do gabinetu pedagoga specjalnego zakupiono nowe pomoce do wstępnej diagnozy i terapii widzenia oraz szereg pomocy dydaktycznych.      

Festyn rodzinny

festyn-rodzinnyW poniedziałek 1 czerwca na terenie przedszkola odbył się festyn rodzinny.Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor Beatę Józwowicz zabawę rozpoczęły występy zespołów dziecięcych - tanecznego i baletowego pod opieką pani Barbary Kalinowskiej (zumba) i pana Piotra Januszkowskiego (balet). Dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyły w wielu atrakcyjnych zabawach m. in. w "Magicznym kąciku", "Malowaniu na płocie" czy na "dmuchańcach". Można też było wziąć udział w loterii fantowej. Zebraną kwotę - 650 zł - przekazaliśmy na rzecz stowarzyszenia "Droga". Za pieniądze zebrane na stoisku kulinarnym - 767 zł - zakupimy pomoce dydaktyczne do naszego przedszkola.        

XIII Festiwal PIOSENKI I TAŃCE NASZEGO REGIONU

xiii-festiwalW dniu 20 maja 2015 r. w białostockim Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki odbył się coroczny Festiwal "Piosenki i Tańce Naszego Regionu". Podobnie jak w latach poprzednich nasze przedszkole współorganizowało tę regionalną imprezę. Patronatem honorowym uroczystość objęli: Podlaski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Białegostoku oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. W tegorocznej XIII Edycji Festiwalu wzięło udział ponad 369 dzieci z 22 placówek.    Nasze przedszkole reprezentował zespół dzieci w składzie: Dominika Hałoń, Dominik Zarzecki, Kornelia Zalewska, Jakub Dawidziuk, Izabela Ostaszewska, Gabriel Zalewski, Jakub Milewski, Kacper Popławski, Kacper Waszkiewicz, Iga Skrzycka, Joanna Pietruczuk, Kornelia Zadykowicz, Maja Czołpińska, Szymon Warpechowski. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Urszula Wolfard-Bylińska, Elżbieta Czajkowska, Hanna Budzisz i Violetta Kruszewska. Prezentacje małych artystów zostały nagrodzone okazałymi prezentami na poszczególne placówki, dyplomami oraz „Różami z informacją o XIII edycji festiwalu”. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci przyborów szkolnych oraz dyplomu.

Straż Pożarna

straz-pozarnaDnia 15 maja 2015 r. dzieci z grup "Puchatki" i "Kacperki" uczestniczyły w wycieczce do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Zwiedziły wystawę zdjęć przedstawiających pracę strażaków. Oglądały nowoczesne wozy strażackie i ich wyposażenie. Miały też okazję sfotografować się w stroju strażaka.        

O nutach, które ruszyły w świat - audycja muzyczna

o-nutach-audycja-muzyczna-majDnia 14 maja odwiedzili nas filharmonicy białostoccy z audycją muzyczną "O nutach, które ruszyły w świat". W poszukiwaniu zagubionych dźwięków dzieci wędrowały po świecie muzyki, poznając piosenki i melodie z różnych krajów.      

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

marsz-godnosciDnia 5 maja 2015 r. dzieci z grupy VI - "Kacperki" uczestniczyły w XIII Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku. Dzieci, wraz z innymi uczestnikami marszu, przeszły ulicą Lipową do Rynku Kościuszki, gdzie odbył się festyn integracyjny.      

"Najlepszy w warcaby"

najlepszy-w-warcaby30  kwietnia 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się IX edycja turnieju warcabowego "Najlepszy w warcaby". Wzięło w nim udział dziesięcioro dzieci z białostockich przedszkoli: PS 21 "Na Bojarach", PS 48 "Bajkowa Kraina", PS 53 "Plastuś", PS 82. Nasze przedszkole reprezentowali Kacper Polkowski i Marcel Stasiewicz.Turniej zorganizowały panie Ewa Dakowicz i Barbara Walendziuk.        Zwycięzcami turnieju zostali: I miejsce - Patryk Kwiatkowski - PS 48 II miejsce - Wojciech Pawlicki - PS 48 III miejsce - Filip Śmietanka - PS 21    

Szkolenie dla nauczycieli - Froebel

szkolenie-froebelW dniach24 i 25 kwietnia nauczyciele i dyrekcja naszej placówki uczestniczyli w szkoleniu z zakresu programu wychowania przedszkolnego "Dar zabawy" w oparciu o koncepcję pedagogiczną Fryderyka Froebla.      

Optymistyczne muzykowanie

optymistyczne-muzykowanie17 kwietnia na III Festiwalu "Optymistyczne muzykowanie" zespół wokalny reprezentowała Joanna Pietruczuk z Grupy V.Występ odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Joasię przygotowała pani Urszula Wolfard-Bylińska.

Wyjazd do opery

wyjazd-do-opery-w-kwietniu24 kwietnia dzieci z grupy Tygrysków, Gumisiów, Kacperków i Puchatków pojechały do Opery i Filharmonii Podlaskiej na przedstawienie "Adonis ma gościa". Poznając losy bohaterów ze świata zwierząt dzieci uczyły się tolerancji i zrozumienia inności.  

Zaproszenie na Festiwal PIOSENKI I TAŃCE NASZEGO REGIONU

zaproszenie-na-festiwal Przedszkole Samorządowe Nr 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku, Przedszkole Samorządowe Nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku  i Stowarzyszenie Akademia Podlasiaka zapraszają do wzięcia udziału w XIII WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCE NASZEGO REGIONU    Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z województwa podlaskiego.  Festiwal dobędzie się 20 maja 2015 roku o godzinie 9:30 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przy ulicy Elektrycznej 12.  Zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja 2015 roku na adres ps7@um.bialystok.pl Sponsorzy festiwalu:                

Reporterzy "Przeglądu Ukraińskiego" w naszym przedszkolu

reporterzy-przegladu-ukrainskiego25 marca 2015 r. grupę dzieci uczących się języka ukraińskiego w naszym przedszkolu odwiedzili reporterzy „Przeglądu Ukraińskiego”, programu TVP Białystok. Nagranie z zajęć można zobaczyć na stronie internetowej TVP Białystok w „Przeglądzie Ukraińskim” z 29 marca 2015 r. (ok. 4 min. programu)- aby obejrzeć kliknij TUTAJ

Światowy dzień autyzmu

swiatowy-dzien-autyzmuW dniu 2 kwietnia 2015r. obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". W tym dniu wszyscy ubieramy się na niebiesko - dzieci i pracownicy przedszkola.      

Godzina dla Ziemi

godzina-dla-ziemiTegoroczna Godzina dla Ziemi WWF, czyli międzynarodowa akcja, znana przede wszystkim z symbolicznego gaszenia świateł, w tym roku trwa przez cały marzec. W Polsce, po raz pierwszy, została zadedykowana ochronie morświna, jedynego stale występującego w Bałtyku gatunku walenia. Dlatego tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod hasłem „Godzina dla morświna. Bądź moim głosem. Pomóż.”. Morświn, pod opieką wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, odwiedzi ponad 20 polskich miast. W dniu 19 marca 2015r. Wolontariusze wraz z morświnem odwiedzili nasze miasto- nasze PRZEDSZKOLE, w którym to powitał ich Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Pan Robert Józwiak. Podczas spotkania w naszym przedszkolu przedstawiciel  WWF opowiadał dzieciom o bałtyckich morświnach i testował ich wiedzę. Udało  się również przeprowadzić krótkie zadanie plastyczne- jak dzieci wyobrażają sobie morświna?  Dzieci z grupy Montessori zaprosiły gości do Tańca Żywiołów.  Ambasadorem akcji jest znany polski aktor, Marcin Dorociński, natomiast partnerem kampanii, Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, która od lat prowadzi badania nad bałtyckimi morświnami. Dzięki obecności w mediach lokalnych, które zaproszone zostały  na takie wydarzenie, mamy nadzieję, że uda nam się poinformować Polaków o sytuacji morświna i zachęcić ich do podpisywania apelu o jego ochronie. Głosy pod apelem zbieramy na stronie www.godzinadlaziemi.pl  Pod koniec akcji przekażmy wszystkie głosy Ministerstwu Środowiska, w celu wprowadzenia w życie Programu Ochrony morświna bałtyckiego. Akcja trwa przez cały marzec.  A oto, co o tym pisano w: 1. Gazecie Wyborczej -  jeśli chcesz przeczytać kliknij TUTAJ 2. Radio Białystok - artykuł jest dostępny TUTAJ  

Dzieciństwo bez próchnicy - zajęcia dla dzieci w przedszkolu

dziecinstwo-bez-prochnicy-zajecia-dla-dzieci-w-przedszkolu18 marca 2015r. dr hab.n.med.Magdalena Wilczyńska – Borawska w ramach projektu "Dzieciństwo bez próchnicy" przeprowadziła zajęcia dla dzieci demonstrując, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby. Dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz zestawy do higieny jamy ustnej. Rodzice, opiekunowie, wychowawcy i nauczyciele dowiedzieli się natomiast jak skutecznie wykształcić u swoich podopiecznych nawyki higieniczne. Otrzymaliśmy atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi.  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprosił nasze przedszkole do udziału w bezpłatnym projekcie polsko – szwajcarskim „Dzieciństwo bez próchnicy” współfinansowanym ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy oraz  z dotacji Ministra Zdrowia Celem projektu jest promowanie zachowań prozdrowotnych w zakresie profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku 3-6 lat, uczęszczających do przedszkoli.  Nasza placówka objęta została działaniami, w ramach których w dniu 18 marca 2015r. dr hab.n.med.Magdalena Wilczyńska – Borawska  przeprowadziła zajęcia dla dzieci demonstrując, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby. Dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz zestawy do higieny jamy ustnej.  Rodzice, opiekunowie, wychowawcy i nauczyciele dowiedzieli się natomiast jak skutecznie wykształcić u swoich podopiecznych nawyki higieniczne.  Otrzymaliśmy atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi.  Szczegóły projektu na stronie:  www.zebymalegodziecka.pl   

A trip to Ireland

a-trip-to-irelandW dniu 17 marca 2015 roku grupy III i VI odwiedziły dzieci z Dwujęzycznej Prywatnej Szkoły Podstawowej "Akademia Językowa" w Białymstoku. Nasi wychowankowie na miejsce dotarli school busem. Obchody Dnia Św. Patryka zaakcentowaliśmy kolorem zielonych chusteczek. Grupa dwujęzyczna Tygryski zaprezentowała szkolnym kolegom swoje anglojęzyczne umiejętności. Dzieci uczestniczyły także w konkursie plastycznym ‘A Trip to Ireland’, w którym Wiktoria Gutowska zajęła I miejsce, a  II miejsce Pola Golubiewska. To był dzień pełen wrażeń.   

Miejska konferencja "Myśli pedagogiczne w białostockich przedszkolach-doświadczenia i przykłady"

miejska-konferencja-mysli-pedagogiczne-w-bialostockich-przedszkolach-doswiadczenia-i-przyklady12-13 marca 2015 roku odbyła się miejska konferencja "Myśli pedagogiczne w białostockich przedszkolach-doświadczenia i przykłady", której byliśmy współorganizatorem. Konferencja odbyła się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. W ramach konferencji w naszym przedszkolu zorganizowano szkolenie dwóch grup nauczycieli Miasta Białegostoku nt. "Dary - froeblowskie klocki, które bawia i ucza. Program wychowania przedszkolnego DAR ZABAWY opracowanny nna podstawie koncepcji pedagogicznej Froebla.

Szkolenie z komunikacji alternatywnej

szkolenie-z-komunikacji-alternatywnejW dniach 6-7 marca 2015r. kadra pedagogiczna naszego Przedszkola uczestniczyła w szkoleniu „Program Językowy Makaton - system gestów i symboli graficznych”. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach realizowanego projektu Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Makaton wykorzystuje to, co dziecko już zna - proste gesty i rysunki graficzne. Gesty są formami wspomagającymi słowne porozumiewanie się (są stosowane symultanicznie z mową), służą jako dodatkowy środek, który wzmacnia przekazywany dziecku lub przez dziecko komunikat. Gestom zawsze towarzyszy poprawna, gramatyczna mowa! W Makatonie oprócz znaków manualnych wykorzystywane są również symbole graficzne, z których korzystają osoby, które nie są w stanie wykonać gestu, wskazują wówczas na symbol i w ten sposób sygnalizują swoje potrzeby i zainteresowania. Gesty Makatonu w Polsce zostały opracowane w latach 2001-2005/2008 przez dr Bogusławę Kaczmarek na podstawie wieloletnich badań eksperymentalnych (współpracy z g. badawczą 4 000 dorosłych osób - specjaliści i rodzice oraz 400 przedszkolaków - dzieci sprawne i niepełnosprawne w wieku przedszkolnym).    

Dni otwarte przedszkola

dni-otwarte-przedszkolaSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ: 19 MARCA 2015 ROKU (CZWARTEK) W GODZ. 9:00-11:00 ORAZ 21 MARCA 2015 ROKU (SOBOTA) W GODZ. 10:00-12:00.  9 KWIETNIA 2015 ROKU (SOBOTA) W GODZ. 9:00-11:00   W PROGRAMIE DNI OTWARTYCH: - ZWIEDZANIE PRZEDSZKOLA: SALE, GABINETY TERAPEUTYCZNE - SPOTKANIE Z DYREKTOREM PRZEDSZKOLA - ZABAWY Z NAUCZYCIELAMI PRZEDSZKOLA - ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII - PRZEJAŻDŻKA KONNO NA PLACU PRZEDSZKOLNYM ZAPRASZAMY

Kurs Rady Pedagogicznej

kurs-rady-pedagogicznejW czwartek 12 lutego 2015 roku odbyło się szkolenie rady pedagogicznej. Nauczyciele doskonalili swoje umiejętności z robienia kwiatów z bibuły.      

Wyniki konkursu plastyczno-językowego "Christmas time"

wyniki-konkursu-plastyczno-jezykowego-christmas-timeDnia 14 stycznia 2015 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-językowego "Christmas Time" zorganizowanego w naszym przedszkolu przez grupę dwujęzyczna "Tigers". Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Gratulujemy I miejsca: Urszuli Morawskiej z grupy III, Gabrielowi Zalewskiemu z grupy IV, II miejsca: Jakubowi Hapunik z grupy III, Joannie Pietruczuk z grupy V oraz III miejsca: Maciejowi Szymanowiczowi z grupy III, Malwinie Wasilewskiej z grupy VI.     

Bal karnawałowy w przedszkolu

bal-karnawalowy-w-przedszkoluDnia 14 stycznia 2015 roku odbył się bal karnawałowy "W poszukiwaniu Mikołaja".        

Kolęda Przedszkolaka

koleda-przedszkolakaDnia 12 stycznia 2015 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie kolęd i pastorałek "Kolęda Przedszkolaka". Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Gratulujemy odwagi i umiejętności wokalnych dzieciom, które reprezentowały nasze przedszkole: Kamili Nowik i Malwinie Wasilewskiej z grupy VI oraz Szymonowi z grupy IV. Dziękujemy Pani Urszuli Wolfard-Bylińskiej za przygotowanie dzieci do konkursu.      

"Polak Mały" - akcja edukacyjna zorganizowana przez IPN

zajecia-zorganizowane-przez-ipnW środę 17 grudnia 2014 roku dzieci 5-6 letnie wzięły udział w akcji edukacyjnej "Polak Mały' zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Pracownicy Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej uczyli dzieci podstawowych symboli narodowych: godło, flaga, hymn narodowy.   Więcej informacji o akcji edukacyjnej "Polak Mały" znajda Państwo TUTAJ.    

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

mikolajkowa-gala-przedszkolakowDnia 17 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się konkurs piosenki "Mikołajkowa Gala Przedszkolaków". Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Nasze przedszkole reprezentował Szymon Warpechowski oraz Malwina Dziawgo. Serdecznie gratulujemy odwagi dzieciom oraz Szymonowi zdobycia wyróżnienia w konkursie. Dziękujemy Pani Uli Wolfard-Bylińskiej (muzykoterapeutce) za przygotowanie dzieci do konkursu.    

Jasełka w przedszkolu

jaselka-w-przedszkoluDnia 16 grudnia 2014 roku dzieci zachwyciły zebrana publiczność swoim przedstawieniem Jasełek.        

Kłopoty Mikołaja - audycja muzyczna

klopoty-mikolaja-audycja-muzycznaW piątek 12 grudnia  2014 roku z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odbyła się w przedszkolu audycja muzyczna "Kłopoty Mikołaja".  Zapraszamy z zapoznania się opisem audycji muzycznej "Mikołaj, jak co roku, chce wszystkim dzieciom sprawić wiele radości na Święta. Zagląda przez okna do domów i sprawdza czy maluchy są grzeczne. Ma jednak ogromne kłopoty, bo kilka dni wcześniej przewrócił się i stuknął głową w podłogę. Po tym upadku niektóre słowa w jego głowie trafiły do złych szufladek. Od tej pory Mikołaj nie zawsze umie rozpoznać, co jest dobre, a co złe. Nieoceniona będzie tutaj pomoc publiczności, która z pewnością chętnie podpowie Świętemu, co to znaczy być grzecznym. Ta bajka muzyczna, oprócz wprowadzenia w świąteczny klimat, ma również uczyć i wychowywać. Naszym celem jest nauczyć dzieci odróżniać dobre zachowanie od złego. W programie przewidziane jest także wspólne śpiewanie kolęd." Źródło: http://audycjemuzyczne.com

Konkurs plastyczno-językowy "Christmas time"

konkurs-plastyczno-jezykowy-christmas-timeSerdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3-6 - letnich, rodziców i nauczycieli Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym "CHRISTMAS TIME", czyli święta po angielsku razem z mamą i tatą.   Organizator konkursu: grupa III dwujęzyczna Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku, ul. Ciepła 19 15-472 Białystok, tel. 0856754255, organizatorki: Jolanta Stanisławska, Iwona Żukowska Cele konkursu:- rozwijanie zasobu słownictwa anglojęzycznego- zachęcanie dzieci do produkcji słów i zwrotów języka angielskiego poprzez zabawę z rodzicem/nauczycielem- tworzenie przyjaznych skojarzeń z procesem przyswajania języka obcego- wyrażanie swoich przeżyć i doświadczeń poprzez ekspresję plastyczną- integrowanie środowiska rodzinnego dziecka z przedszkolemRegulamin konkursu:- konkurs skierowany jest do dzieci 3-6-letnich,rodziców i nauczycieli z Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku- warunkiem uczestnictwa jest wykonanie przez dziecko i rodzica/nauczyciela wspólnej pracy plastycznej o tematyce świątecznej. Praca powinna zawierać podpisy elementów w języku angielskim(lista przykładowych słów dostępna jest TUTAJ)-praca powinna być oprawiona w passpartu, podpisana na odwrocie: imię, nazwisko i wiek dziecka, imię i nazwisko osoby wspomagającej (rodzic lub nauczyciel)  - technika dowolna, format A3,A4- prace należy dostarczyć do 12 grudnia 2014 roku do grupy III- wyniki oraz termin rozdania nagród zostaną podane po 12 grudniaKryteria oceny:- walory artystyczne, pomysłowość wykonania- ocena w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki, 5-6 latki Szczegóły konkursu dostępne są TUTAJ.Do wygrania atrakcyjne nagrody sponsorowane przez:1. Macmillan wydawnictwo2. Fikoland centrum zabaw3. Bajkoland centrum zabaw4. Kinderplaneta centrum zabaw5. Psotnik centrum zabaw6. Czarna Owca restauracja7. Savona pizzeria8. Golden Globe pizza club9. Wedel pijalnia czekolady10. Okapik ścianka wspinaczkowa12. MKS Sprząśla stadnina jazda konna Supraśl.   ZAPRASZAMY !!!

Program profilaktyczny "Jestem bezpieczny na drodze"

program-profilaktyczny-jestem-bezpieczny-na-drodzeWe Wtorek 2 grudnia 2014 roku nasze przedszkole uczestniczyło w programie profilaktycznym Autochodzik, "Jestem bezpieczny na drodze". Akcja została przygotowana przez Straż Miejską w Białymstoku oraz Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku. W ramach zajęć edukacyjnych dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania się po drodze, doskonaliły swoje umiejętności w zakresie rozpoznawania znaków drogowych. Więcej informacji o programie "Jestem bezpieczny na drodze". znajdą Państwo TUTAJ  

Przedszkolaki w Krainie Smyka

przedszkolaki-w-krainie-smykaW czwartek 1 grudnia 2014 roku z okazji Mikołajek dzieci wyjechały do centrum zabawy 'Kraina Smyka'. Dzieci miło spędziły czas na swobodnej zabawie w małpim gaju, w basenie z tysiacami piłeczek czy na ściance wspinaczkowej. Dla wszystkich dostępne były plansze edukacyjne, samochody, zjeżdżalnie oraz różnorodne zabawki.      

Andrzejki

andrzejkiW Piatek 28 listopada 2014 roku odbyły się w przedszkolu andrzejki. Panie z grupy IV Gumisie przygotowały dla wszystkich grup wyjatkowe wróżby i zabawy. Dzieci otrzymały andrzejkowe aniołki z masy solnej.        

Szkolenie dla nauczycieli

szkolenie-dla-nauczycieliW dniach 28-30 listopada 2014 roku odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Szkolenie "Delfin-rozwijanie zdolności poznawczych" oraz "Stare i nowe zabawy podwórkowe" zostały przeprowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.      

Teatr pod Orzełkiem

teatr-pod-orzelkiemDnia 26 listopada 2014 roku odwiedzili nas artyści z TEATRU POD ORZEŁKIEM. W tym miesiącu przedstawili dzieciom "Lekcję o Polsce, czyli bajkę o Wiśle, legendę o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie". Opis spektaklu: "Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy- legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Na zakończenie lekcji na uczniów czeka nietypowe zadanie domowe :)" Żródło: http://www.teatrlalek.pl/repertuar.html

Spotkanie z absolwentem naszego przedszkola

spotkanie-z-absolwentem-naszego-przedszkolaW środę 19 listopada przedszkole odwiedził nasz zeszłoroczny absolwent Kuba Cackowski. Spotkał się z dziećmi grupy VI Kacperki, do której uczęszczał w ubiegłym roku. Kuba opowiedział wszystkim o swojej nowej szkole. Sympatycznym momentem było wspólne zdjęcie.  

Polak Mały - film edukacyjny

polak-maly-film-edukacyjnyW Listopadzie 2014 roku z okazji Święta Niepodległości została przeprowadzona we wszystkich grupach "lekcja patriotyzmu". Na zajęciach komputerowych dzieci obejrzały film edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej "Polak Mały!". Dzięki niemu dzieci dowiedziały się: jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią oraz jakie są główne symbole narodowe. Zapraszamy również do zapoznania się z listem Prezydenta RP, który został nadesłany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Aby przeczytać list, kliknij TUTAJ.  

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Krasnale

pasowanie-na-przedszkolaka-w-grupie-krasnaleW środę 29 października 2014 roku w przedszkolu odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA  w grupie dzieci 3-letnich. Tego dnia dzieci z grupy Krasnale oficjalnie zostały przyjęte do społeczności przedszkolnej. Świadkami wydarzenia byli rodzice oraz nauczyciele.      

Dzieciństwo bez próchnicy

dziecinstwo-bez-prochnicyW roku szkolnym 2014/2015 nasze przedszkole przystąpiło do projektu "Dzieciństwo bez próchnicy", realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Głównym celem programu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat. Cele bezpośrednie projektu to: poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. By osiągnąć zamierzone cele zostaną podjęte odpowiednie zadania: Dla celu 1 i 2 będą to działania promocyjne tj.: strona internetowa z forum, na którym eksperci udzielać będą odpowiedzi na nurtujące pytania, plakaty informacyjne, emisje spotów telewizyjnych, konferencje. Ponadto dla celu 1 podjęte zostaną bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane na rzecz grup docelowych związanych z dziećmi w wieku 3-5 lat (szkolenia dla nauczycieli, dzieci i rodziców realizowane przez edukatorów, wyposażenie dzieci w szczoteczki i pasty do zębów, rozprowadzenie filmu edukacyjnego) oraz pośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne (wsparcie rodziców/opiekunów dzieci za pośrednictwem materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek, maskotek, pakietów edukacyjnych, objęcie dzieci działaniami przez przeszkolonych nauczycieli i wyposażenie w szczoteczki i pasty), realizowane na rzecz grup docelowych związanych z dziećmi w wieku 3-5 lat. Szczegółowe informacje dotyczące projektu, materiały eksperckie dla dzieci i rodziców dostępne są na stronie organizatora: www.zebymalegodziecka.pl

Wyjazd do Białostockiego Teatru Lalek

wyjazd-do-bialostockiego-teatru-lalek24 października 2014 roku dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wyjechały do Białostockiego Teatru Lalek. Grupy młodsze (Krasnale, Smoki, Tygryski) obejrzały spektakl "Pan Brzuchatek". Natomiast dzieci 5-6-letnie obejrzały przedstawienie teatralne pt.:"Szpak Fryderyk". "PAN BRZUCHATEK"Autor: Marta GuśniowskaReżyseria: Ryszard DolińskiAsystent reżysera: Katarzyna KawalecScenografia: Martyna DworakowskaMuzyka: Krzysztof DzermaObsada: Małgorzata Płońska, Zbigniew LitwińczukProściutka, pełna ciepła opowieść o sympatycznym Panu Brzuchatku, zamieszkującym wielki, niezwykły dom. Pewnego razu zaczyna mu jednak czegoś brakowaćCzy Pan Brzuchatek znajdzie swą zgubę? Wszystko zależy od maleńkiego widza, który zaproszony przez aktorów do wspólnej zabawy i kreowania bajkowego świata, sam zdecyduje o losach brzuchatego bohatera.Pierwszy w BTL spektakl dla malutkich widzów w wieku już od 1 roku do czterech lat. "SZPAK FRYDERYK"Autor: Rudolf HerfurtnerReżyseria: Jacek MalinowskiObsada: Sylwia Janowicz-Dobrowolska, Artur Dwulit Pan Huber i pani Maier to samotni sąsiedzi, którzy mają swoje, małe, własne, ekscentryczne przyzwyczajenia. Pan Huber karmi ptaki, a pani Maier… hoduje szczury. Zabawna historia o szpakach i sympatycznych gryzoniach uczy, że nie należy niczego ani nikogo oceniać po pozorach. Dzięki tej opowieści, wszystkie sąsiedzkie niesnaski przerodzą się w przyjaźń, a być może w coś więcej….

Kim chcę być w przyszłości

kim-chce-byc-w-przyszlosci 24 października 2014 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników wojewódzkiego konkursu plastycznego "Kim chcę być w przyszłości".  Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza wychowanka Kornelka Zadykowicz z grupy V Puchatki zajęła II miejsce (kategoria 3-4 lata). Natomiast  I miejsce zajęła obecna absolwentka Gabriela Jackowska (kategoria 5-6 lata). Wręczenie nagrody odbyło się na oficjalnej "Podlaskiej Gali Przedsiębiorczości", w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Cała uroczystość była transmitowana w TVP Białystok w piątek 24.10 o 19:00. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć relację.   

Audycja muzyczna w październiku

audycja-muzyczna-w-pazdziernikuW czwartek 9 października 2013 roku odbyła się audycja muzyczna "O czym śpiewa ogród babci Zuzi". Dzieci miały okazję zapoznać się z takimi instrumentami jak: klarnet, gitara, akordeon, skrzypce. Przedszkolaki usłyszały utwory "Czy słyszysz jak szumi wiatr", "Błyskawica, grzmot", "Lot trzmiela" i "Skowronek".      

Zajęcia integrujące

zajecia-integrujaceDnia 29 września 2014 roku w grupie dzieci 3-letnich Krasnale odbyły się zajęcia integrujące. Dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielami:- układali kompozycje kwiatowe na kartonie,- kompozycje z muszli i kamieni na kartonie,- uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną.Zajęciom towarzyszyła muzyka znana i lubiana przez dzieci.  

Wizyta Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej

wizyta-pani-prezydentowej-anny-komorowskiejW dniu 19 września 2014r. Prezydentowa Anna Komorowska odwiedziła Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej – Kuczyńskiej w Białymstoku. Pani Prezydentowej towarzyszyli  minister Irena Wóycicka oraz zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Adam Poliński.  Jak powiedziała Anna Komorowska - Jesteśmy pod wrażeniem oferty dla dzieci, bo to jest różnorodność różnych zajęć, łącznie z tymi zajęciami dla dzieci, które muszą mieć te zajęcia zorganizowane w specjalny sposób ze względu na ich różne schorzenia i dysfunkcje. Przedszkolaki zaprezentowały zajęcia prowadzone różnymi niestandardowymi metodami – m.in. metodą Fröebla. Goście obserwowali zajęcia w kącikach: gospodarczym, gdzie dzieci przygotowywały ciasto do wypieku ciasteczek; badawczym, w którym sprawdzały właściwości soli, krystalizowały ją; twórczym, dekorując przeplatankami koronę króla; darów, w którym dzieci budowały zamek, wykorzystując dar 2 i 4. Pani Anna Komorowska była zainteresowana innowacją pedagogiczną „Dar Zabawy” Barbary Bilewicz- Kuźnia, a przede wszystkim darami Fröebla.  Dzieci starały się na wszelkie sposoby podbić serce pierwszej damy, chociaż pewnie wagę tej wizyty zrozumieją dopiero po latach.      

Przedstawienie teatralne

przedstawienie-teatralneW czwartek 25 września 2014 roku gościliśmy aktorów z Teatru Narwal. Specjalnie dla naszych wychowanków przedstawili baśń pt."Szewczyk Dratewka". 

Kacperki zwiedzają muzeum

kacperki-zwiedzaja-muzeumDnia 10.09.2014 roku dzieci z grupy VI Kacperki wraz z Paniami wybrały się do Muzeum w Białostockim Ratuszu. Zajęcia edukacyjne prowadzone były w oparciu o zbiory malarstwa polskiego i archiwalia. Tematem przewodnim spotkania była "pocztówka z muzeum - moja pierwsza wizyta w muzeum". Dzieci miały okazję poznać historię Białostockiego Ratusza, zwiedzić wystawę stałą oraz wystawy tymczasowe. Podsumowaniem zajęć było zaprojektowanie pocztówki inspirowanej wizytą w muzeum.    

Nasze pierwsze dni w przedszkolu

nasze-pierwsze-dni-w-przedszkoluPierwsze dni w przedszkolu naszych wychowanków są już za nami. Aby ułatwić dzieciom wejście w nowy etap życia nauczycielki organizowały zajęcia z uwzględnieniem różnych form aktywności dziecięcej np.: zajęcia plastyczne czy muzyczno-ruchowe. Zapraszamy rodziców grupy II Smoki do obejrzenia zdjęć z tych dni.