POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

W roku szkolnym 2013/2014 przedszkole realizowało następujące priorytety zgodnie z Programem Rozwoju Edukacji Miasta Białegostoku na lata 2008-2013:

1. "Jestem mądry - mądrze wkraczam w świat" - wspieranie rozwoju dzieci poprzez rozwijanie uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji.

2. "Jestem sprawny i bezpieczny"- troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych.

3. "Jestem dobrym człowiekiem" - wspomaganie rodziców w budowaniu systemu wartości ( w tym wychowywanie dzieci tak, żeby lepiej orientowały się w tym, co jest dobre, a co złe, przywiązanie do rodziny,troska o innych)

Zdrowe żywienie

zdrowe-zywienieDnia 8 maja 2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu dietetyków z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Białymstoku. Podczas spotkania dzieci z grupy V "Puchatki" i VI "Kacperki" dowiedziały się dlaczego i jak powinniśmy się zdrowo odżywiać.      

Wycieczka do Wrocławia

wycieczka-do-wroclawiaW dniach 20-22 czerwiec 2014 roku Kadra Pedagogiczna naszego przedszkola wyjechała na wycieczkę integracyjną "Tajemnice Kotliny Kłodzkiej".  W ramach wycieczki nauczyciele zwiedzili miasto 12 wysp i 112 mostów czyli Wrocław oraz Kotlinę Kłodzką. Drugiego dnia wyruszyli w góry stołowe - jedyne góry w Polsce o charakterze płytowym. Ostatni dzień poświęcony został na zwiedzanie Polanicy, gdzie w Dolinie Piekielnej nauczyciele zwiedzili hutę szkła artystycznego.    

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej

raport-z-ewaluacji-zewnetrznejZapraszamy Państwa do lektury raportu z całościowej ewaluacji zewnętrznej, przeprowadzonej w naszym przedszkolu w dniach 23.04.2014-30.04.2014 przez zespół wizytatorów  ds. ewaluacji, w skład której weszli: Pani Bożena Jolanta Lenkiewicz-Broda oraz Pani Małgorzata Palanis. Pliki do pobrania: Raport z ewaluacji w Przedszkolu Samorzadowym Nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku  

Koniec roku teatralnego

koniec-roku-teatralnegoDnia 18 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie działalności koła teatralnego w roku szkolnym 2013/2014. Tego dnia dzieci które uczestniczyły w kole teatralnym recytowały wiersze. Na koniec w podziękowaniu dostały pamiątkowe dyplomy.      

Wycieczka do drukarni

wycieczka-do-drukarniW Piątek 13 czerwca 2014 roku dzieci z grupy III Tygryski, z koła fotograficznego oraz z Klubu Małego Czytelnika udały się na wycieczkę do drukarni INTER DRUK. Celem wycieczki było zapoznanie się z etapami procesu drukowania. Dzieci zwiedziły pomieszczenia drukarni, obejrzały maszyny wykorzystywane do drukowania np.: opakowań, reklam, książek, ulotek informacyjnych. Na koniec dzieci wręczyły dla właściciela drukarni pamiątkową laurkę.    

Wiosenna Spartakiada Osiedla Sienkiewicza

wiosenna-spartakiada-osiedla-sienkiewicza12 czerwca 2014 roku nasze przedszkole było organizatorem V edycji Wiosennej Spartakiady Osiedla Sienkiewicza "RAZEM WESELEJ". Sportowe wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy Maliwnie Dziawgo za zajęcia I miejsca w konkursie plastycznym "Maraton po Europie-dyscypliny sportowe". Konkurs został zorganizowany w ramach olimpijki sportowej.  Więcej informacji na temat naszej corocznej imprezy znajd Państwo TUTAJ.  

Otrzymallśmy tytuł "Szkoły w Ruchu"

otrzymalilsmy-tytul-szkoly-w-ruchuPragniemy poinformować, że nasze przedszkole otrzymało tytuł SZKOŁA W RUCHU. Zostaliśmy wyróżnieni tym tytułem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nagroda ta przyznawana jest placówkom, które przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w Ogólnopolską Akcję "Ćwiczyć każdy może". Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora: www.szkolawruchu.men.gov.pl   Poniżej prezentujemy zdjęcia z działań przeprowadzonych w naszym przedszkolu w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może".    

Czerwcowa audycja muzyczna

czerwcowa-audycja-muzycznaW Poniedziałek 9 czerwca 2014 roku odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Dyrygowanie to ważne zadanie. Opowieść o skrzacie, który został dyrygentem". Historia o żabiej orkiestrze bardzo spodobała się dzieciom.  Podczas audycji dzieci zapoznał się z takimi instrumentami jak: klarnet, saksofon czy kontrabas.       

Piknik Integracyjny z Rodzicami

piknik-integracyjny-z-rodzicamiDnia 7.06.2014r. Rodzice wraz z nauczycielami z gr. III zorganizowali piknik w Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie. Tygryski przygotowały rodzicom przedstawienie i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Był czas na spacer kładką, która łączy wsie Waniewo i Śliwno położone na przeciwnych brzegach Narwi. Część trasy pokonuje się na platformach pontonowych, które są poruszane za pomocą lin ciągnionych przez samych pasażerów.Odcinków do pokonania w ten sposób jest 5.Waniewo i gmina Sokoły to nie tylko kładka, ale także niezwykła przyroda, którą w podziwialiśmy, plac zabaw i piękna wiata, pod którą nasza społeczność posiliła potrawami z grila. To było wspaniałe popołudnie pędzone w miłym gronie. Dziękujemy.    

Piknik Rodzinny

piknik-rodzinny5 czerwca 2014 roku w ogrodzie przedszkolnym odbył się coroczny Piknik Rodzinny. Dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycieli: zamek dmuchany RODEO, dmuchana zjeżdżalnia, piaskowe mandale, jazda konna. Serdecznie gratulujemy Martynce z grupy V zdobycia nagrody głównej - rowera w loterii "Twój szczęśliwy los". Słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy dla wszystkich. Tradycyjnie na dzieci i rodziców czekały przedszkolne pyszności. Pieniądze zebrane z ich sprzedaży (880,60zł) zostaną przeznaczone na zakup zabawek ogrodowych. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za przybycie.  

Dzień Dziecka

dzien-dzieckaWe wtorek 3 czerwca 2014 roku z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszego przedszkola wyjechały do gospodarstwa agroturystycznego w Zawykach. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom takim jak: pies, lama, osioł, kot, kucyki, kurczaki, króliki i pawiana.        

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej

spotkanie-z-funkcjonariuszami-strazy-granicznejW czerwcu 2014 roku odwiedzili nas funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt jakim na co dzień się posługują.        

Nasi goście

nasi-goscieW dniu 29.05.2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się Konferencja "Dar zabawy-innowacja pedagogiczna w oparciu o model edukacji sferycznej Friedricha Froebla". W dniu 30.05.2014r. Zespół Froebel.pl gościł w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje dalszą współpracą.      

Festiwal Piosenki i Tańce Naszego Regionu

festiwal-piosenki-i-tance-naszego-regionuDnia 20 maja 2014 roku odbyła się XII edycja Festiwalu "Piosenki i Tańce Naszego Regionu", którego organizatorem jest nasze przedszkole. Celem festiwalu było propagowanie kultury regionu podlaskiego, kształtowanie poczucia przynależności do własnego regionu i wzmacnianie więzi z naszym miastem. W tym roku na deskach Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku wystąpiło 400 dzieci z 27 palcówek oświatowych.    

Poznajemy budowę cytryny

poznajemy-budowe-cytrynyW środę 3 kwietnia 2014 roku Kacperki na zajęciach dydaktycznych poznawały budowę rośliny, etapy jej wzrostu oraz zasady jej pielęgnacji. Zajęcia prowadziła Pani Ania studentka Uniwersytetu w Białymstoku, która bierze udział w projekcie unijnym "USUS est optimus magister". Pragniemy przypomnieć, że nasze przedszkole bierze udział w projekcie "USUS est optimus magister -praktyka jest najlepszym nauczycielem", którego zadaniem jest przygotowanie nauczycielek do prowadzenia praktyk w oparciu o nowe programy.    

Gdzie mieszka leśne echo?

gdzie-mieszka-lesne-echo7 kwietnia 2014 roku odbyła się w przedszkolu audycja muzyczna pt."Gdzie mieszka leśne echo?". Podczas przedstawienia przedszkolaki wysłuchały takich utworów jak: „Stuku stuku puk puk”, „Nosił wilk razy kilka”, „Echo".  Dzięki audycji muzycznej dzieci poznały pojęcie "echo" oraz usłyszały brzmienie skrzypiec, fletu,akordeonu oraz klarnetu.        

Hortiterapia

hortiterapiaW grupie II organizowane są zajęcia z wykorzystaniem hortiterapii, czyli metody polegającej na wykorzystaniu ogrodu i roślin do edukacji. Dzieci wspólnie z Panią Jagodę Strzałkowską-Regucką prowadzą swój własny ogródek. Jest to doskonała okazja dla nich do samodzielnego sadzenia roślin, opiekowania się nimi oraz obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie.   

Konferencja

konferencja5 maja 2014 roku w przedszkolu odbyła się konferencja nt."Profesjonalna dogoterapia metodą wspomagania procesu usprawniania osób niepełnosprawnych". Organizatorami konferencji było nasze przedszkole oraz Fundacja Psi Uśmiech. Odbyła się ona w ramach Tygodnia Osób z Niepełnosprawnością- Dni otwartych serc, oczu i dłoni.

Turniej warcabowy

turniej-warcabowyWe wtorek 29 kwietnia 2014 roku Pani Barbara Walendziuk oraz Pani Ewa Dakowicz już po raz ósmy zorganizowały w naszym przedszkolu turniej warcabowy "Najlepszy w Warcaby". W tym roku w konkursie wzięło udział 12-cioro uczestników w wieku 6-7 lat z białostockich placówek oświatowych. Oto zwycięzcy: I miejsce: Jacek Jancewicz oraz II miejsce Przemek Siwek z Przedszkola Samorządowego Nr 48 "Bajkowa Kraina"; III miejsce: Maksymilian Chomko z Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok.  

Zaproszenie na turniej

zaproszenie-na-turniej29 kwietnia 2014 odbyła się w naszym przedszkolu VIII edycja międzyprzedszkolnego Turnieju Warcabowego NAJLEPSZY W WARCABY. Turniej adresowany był do dzieci w wieku 6-7 lat z białostockich przedszkoli.  

Zaproszenie

zaproszenieSerdecznie zapraszamy placówki do wzięcia udziału w XII edycji Festiwalu PIOSENKI I TAŃCE NASZEGO REGIONU. Festiwal odbędzie się 20 maja 2014 roku o godz. 9:30 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja 2014 roku na adres: ps7@um.bialystok.pl      

Szkolenie Rady Pedagogicznej w Kwietniu

szkolenie-rady-pedagogicznej-w-kwietniuWe środę 2 kwietnia 2014 roku odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej na temat "Diagnoza różnicowania zaburzeń rozwoju - z jakimi  zaburzeniami mylony jest autyzm". Szkolenie zorganizowane zostało w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Szkolenie poprowadziła Pani Aneta Misiewicz z grupy VI Kacperki.      

Zajęcia otwarte metodą W. Sherborne

zajecia-otwarte-metoda-w-sherborneW środę 2 kwietnia 2014 roku w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców prowadzone metodą Weroniki Sherborne. Nad zajęciami czuwała Pani psycholog Magdalena Kozińska. Dzięki tym ćwiczeniom dzieci uczyły się poznawać własne ciało oraz przestrzeń, w której się znajdowały. W związku z tym zyskały poczucie bezpieczeństwa, które z kolei wpłynęło na większą aktywność dziecka. Zachęcamy rodziców do przyjścia na kolejne zajęcia, o których terminie będziemy informować w dziale "Ogłoszenia".    

Roztańczone Przedszkolaki

roztanczone-przedszkolakiDnia 25 marca 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyła się IX edycja przeglądu tańca "Roztańczone Przedszkolaki". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy V "Puchatki". Dzieci wykonały hiszpański taniec Pasodoble.      

Dzień otwarty

dzien-otwartyW Sobotę 22 marca 2014 roku w przedszkolu odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków. Rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w zajęciach z dogoterapii, w zajęciach muzyczno-ruchowych oraz z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijajacego Weroniki Sherborne. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne. Wszyscy mieli okazję zwiedzić przedszkole oraz uczestniczyć w przejażdżce konnej na placu przedszkolnym. 

Równolandia

rownolandiaDnia 19 marca 2014 roku w grupach dzieci 5-6-letnich odbyło się spotkanie z zakresu edukacji międzykulturowej "Równolandia". Powyższe działanie profilaktyczne  zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku wspólnie z Urzędem Miejskim. Zasadniczym celem akcji jest wzmocnienie wśród dzieci przeświadczenia, że każdy jest inny, jednakże odmienność wśród ludzi nie powinna stanowić jakiejkolwiek przeszkody w relacjach społecznych, w tym rówieśniczych. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Edytę Wilczyńską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Panią Lucy Lisowską przedstawicielem Gminy Żydowskiej. W trakcie zajęć wykorzystana została m.in. pozycja edukacyjna "Przygody Innego" autorstwa Anny Młynarczyk-Sokołowskiej, Katarzyny Potoniec oraz Katarzyny Szostak-Król. Ponadto chcąc wprowadzić realizm międzykulturowy w merytoryczno-alternatywne warsztaty, do realizacji działań zaproszono obcokrajowców narodowości: żydowskiej, tatarskiej oraz czeczeńskiej, którzy to przybliżają najmłodszym-własną tradycję, język, zwyczaje etc.

Program Zabaw Fundamentalnych w grupie I

program-zabaw-fundamentalnych-w-grupie-iW roku szkolnym 2013/2014 w grupie I Krasnale realizowany jest "Białostocki Program Zabaw Fundamentalnych dla Przedszkoli". Skierowany jest on do nauczycieli i rodziców dzieci 3-letnich uczęszczających do białostockich przedszkoli. Zapraszamy do  obejrzenia zdjęć przedstawiających realizację programu w grupie I Krasnale.  

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rada-4W czwartek 6 marca 2014 roku odbyło się szkolenie rady pedagogicznej na temat "Zarządzanie emocjami". Szkolenie poprowadził Pan Artur Brzeziński.

Poznajemy zawody naszych rodziców

poznajemy-zawody-naszych-rodzicow6 marca 2014 roku w ramach zajęć "Poznajemy zawody naszych rodziców" przedszkolaki odwiedziła mama Igi, która jest policjantem. Podczas spotkania dzieci poznały zawód policjanta, oglądały atrybuty jego pracy: kajdanki, alkomat, lizak. Wiele radości sprawiła im zabawa ruchowa "STOP". Dziękujemy serdecznie mamie Igi za odwiedziny.

Spotkanie z fotografem

spotkanie-z-fotografem3 marca 2014 roku dzieci uczęszczajace na koło fotograficzne spotkały się z profesjonalnym fotografem. Pan Jacek zaprezentował dzieciom działanie kamery otworkowej, zaprezentował akcesoria fotograficzne oraz działanie starych aparatów. Dziękujemy Panu Jackowi za przybycie.

Dni otwarte przedszkola

dni-otwarte-przedszkolaW dniach 26-27 lutego 2014 roku odbyły się DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA. Podczas tych dni rodzice z dziećmi mieli okazję zwiedzić gabinety terapeutyczne, sale poszczególnych grup. Specjalnie dla gości: dzieci z grupy II zaśpiewały i zatańczyły, zostały zorganizowane zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, przeprowadzono zajęcia z dogoterapii oraz chętni wzięli udział w przejażdżce konno na placu przedszkolnym. Rodzice oczywiście spotkali się z Pania Dyrektor, która przedstawiła zebranym zasady rekrutcji na nowy rok szkolny.   

Bal Integracyjny

bal-integracyjny28 lutego 2014 roku dzieci z grupy V Puchatki oraz VI Kacperki wzięły udział w  "Piernikowym Balu u Jasia i Małgosi". Bal integracyjny  został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku. Podczas balu dzieci brały udział w konkursach, tworzyły kolorowe maski i lepiły pierniki. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.  

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej7We wtorek 25 lutego 2014 roku odbyło się kolejne szkolenie Rady Pedagogicznej w przedszkolu. Zebrani nauczyciele zdobywali wiedzę na temat "ABC skutecznej interwencji w placówce przedszkolnej z uwzględnieniem procedury NIEBIESKIEJ KARTY - diagnoza i interwencja"

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rada-3Dnia 22 lutego 2014 roku odbyło się szkolenie rady pedagogicznej z zakresu praktycznego zastosowania Pakietu Edukacyjnego "Kuferek Tajemnic". Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola".

Nasi absolwenci Łukaszowi

nasi-absolwenci-lukaszowiW dniu 20 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Białymstoku absolwenci naszego przedszkola Aleksandra Józwowicz oraz Kacper Giro zagrali koncert charytatywny na rzecz Łukasza Klejny. Zebrane fundusze zostały przeznaoczone na jego turnus rehabilitacyjny.

Audycja muzyczna

w-muzycznej-krainieW Poniedziałek 17 lutego 2014 roku odbyła się audycja muzyczna "Wycieczka do muzycznej krainy". Muzycy z Filharmonii i Opery Podlaskiej na przykładzie znanych melodii zaprezentowali brzmienia i współbrzmienia instrumentów: klawiszowych, gitary i perkusji.  

Walentynki

walentynkiW Piątek 14 lutego 2014 roku dzieci obchodziły Walentynki. W tym dniu przedszkolakom zostały zorganizowane serduszkowe zabawy w kolorze czerwonym. Dzieci wycinały, kleiły, rysowały serca. Dzień w formie zabaw, tańców i konkursów minął szybko, było miło i wesoło.      

Walentynkowy wieczór poezji

walentynkowy-wieczor-poezjiW czwartek 13 lutego 2014 roku odbył się Walentynkowy Wieczór Poezji. Na spotkanie z poetką Panią Lidią Długołęcką zaproszeni zostali Rodzice, Opiekunowie, Babcie i Dziadkowie naszych wychowanków. Wieczór przygotowano bardzo starannie: były świece i oprawa muzyczna. Na skrzypcach dla gości zagrała Urszula Wolfard-Bylińska (muzykoterapeuta). Dziękujemy wszystkim za przybycie.  

Hipoterapia

hipoterapiaNasze Smoki uczęszczają na cykliczne zajęcia grupowe z hipoterapii. W pogodną zimową Środę na zajęciach towarzyszyła im nasza Kometa. Kucyk wytrwale pracował z dziećmi podczas zajęć. Ta przyjazna forma rehabilitacji i spędzenia czasu w przedszkolu zapewniła dzieciom kontakt z przyrodą i zwierzęciem.   

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej2W dniu 6 lutego 2014 roku odbyło się kolejne szkolenie Rady Pedagogicznej naszego przedszkola. Tematem szkolenia było "Coaching jako metoda wspierania ucznia i nauczyciela". Serdecznie dziękujemy prowadzącemu spotkanie Panu Arturowi Brzeźińskiemu z "Pracowni Integra" w Białymstoku.

Rok Szkoły w Ruchu

rok-szkoly-w-ruchuMinister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Pragniemy poinformowac, że nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji "Ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja  ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie www.szkolawruchu.men.gov.pl W ramach w/w projektu Minister Edukacji Narodowej może przyznać tytuł "Przedszkole w Ruchu" przedszkolom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej. W związku z tym   przedstawiamy poniżej Państwu działania jakie w tym celu podjęło nasze przedszkole: OBSZAR 1: WYCHOWANIE FIZYCZNE - ZAJĘCIA EDUKACYJNE Zabawy i gry adoptujące do środowiska wodnegoW przedszkolu organizowane są zajęcia na basenie przedszkolnym dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W ramach zajęć Nauczyciel Rehabilitacji Ruchowej przeprowadził "Zabawy i gry adaptujące do środowiska wodnego". Zajęcia z hipoterapiiPrzedszkole posiada w swojej ofercie szeroki wybór indywidualnych zajęć terapeutycznych. Wśród nich znajdują się zajęcia z hipoterapii, w których uczestniczą również dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" Nauczyciel Hipoterapii przeprowadził zajęcia poprawiające równowagę w stępie przez zmiany pozycji. P OBSZAR 3: EDUKACJA ZDROWOTNA Profilaktyka i korekcja wad postawyW ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" dzieci wzięły udział w zajęciach korygujących wady postawy. Zajęcia zostały przeprowadzone na sali gimnastycznej przez Nauczyciela Rehabilitacji Ruchowej. Zajęcia pokazowe z judo.  

puchatki na spacerze

puchatki-na-spacerzeSpacery i wycieczki w przedszkolu to doskonała okazja do aktywnego i zdrowego spędzenia czasu. Nasze Puchatki, gdy tylko pogoda im na to pozwala wychodzą poza teren przedszkola. Najczęściej odbywa się to między dwoma posiłkami. Dzięki tej formie spędzania czasu dzieci poznają otaczające ich środowisko, mają okazję do obserwowania i poznawania różnych ludzi, obiektów.  

Koło fotograficzne

kolo-fotograficzne3 lutego 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie dzieci w ramach działającego w przedszkolu koła fotograficznego. Prócz poznawania obsługi aparatu oraz robienia samodzielnie zdjęć, dzieci wykonały własną ramkę na zdjęcia. Zapraszamy do śledzenia informacji z działalności koła. Niebawem zaprezentujemy końcowy efekt pracy dzieci.  

Spotkanie w bibliotece

spotkanie-w-biblioteceDnia 29 stycznia  2014 roku dzieci z grupy V Puchatki oraz VI Kacperki wybrał się do biblioteki Książnicy Podlaskiej przy ulicy Ciepłej. Tym razem dzieci wysłuchały historyjek obrazkowych pt.:" Z Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki Miki" autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

Kiermasz książki

kiermasz-ksiazkiW dniach od 14 do 23 stycznia 2014 roku odbył się coroczny Kiermasz Książki. W tym roku pieniądze zebrane ze sprzedaży książek zostały przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla naszego wychowanka Łukasza Klejny z grupy III Tygryski.

Zajęcia na basenie

zajecia-na-basenieWe wtorek 14 stycznia odbyły się kolejne zajęcia na przedszkolnym basenie. Tym razem z basenu korzystały dzieci z grupy IV Gumisie oraz VI Kacperki. W trakcie zajęć dzieci są pod opieką nauczyciela rehabilitacji ruchowej oraz Pań z grupy. Do dyspozycji dzieci są: dmuchańce, piłki czy piankowe makarony. Dzieci wyposażone są w dmuchane rękawki oraz koła ratunkowe. Dzięki akcesoriom zajęcia są bardziej urozmaicone. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają mięśnie oraz dają możliwość rozwoju sprawności motorycznej.

Bal karnawałowy

bal-karnawalowy10 stycznia 2014 roku wszystkie nasze dzieci bawiły się na balu karnawałowym "W zimowej szacie". Bal rozpoczął się o godzinie 9:30 przedstawieniem pt.:" Marzenia dziewczynki z zapałkami" . Po przedstawieniu rozpoczęły się konkursy i zabawy taneczne. Dzieci przebrane były różnorodnie i kolorowo.   

Przedstawienie w języku angielskim

przedstawienie-w-jezyku-angielskimDnia 9 stycznia 2014 roku w naszym przedszkolu wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Białymstoku. Przedstawiły w języku angielskim bajkę pt.: "Zielony kapturek".

Przedstawienie jasełkowe

przedstawienie-jaselkowe19 grudnia 2013 roku dzieci z koła teatralnego "Przedszkolaki-cudaki" zaprosiły wszystkich na przedstawienie jasełkowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wigilia pracowników przedszkola

wigilia-pracownikow-przedszkola18 grudnia 2013 roku odbyła się wigilia pracowników przedszkola. Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się wspólnie by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.   

Mikołajki

mikolajki6 grudnia 2013 już od samego rana na przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek od samego Świętego Mikołaja. Panie z grupy IV Tygryski/ pani Agatka i Ewa/ przygotowały atrakcyjne gry i zabawy. Dzieci z zapałem tworzyły szalik dla Świętego Mikołaja, śpiewały świąteczne piosenki, brały udział w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywały zagadki. Oczywiście nie zabrakło upominków od Śnieżynek.  

Cyrk "FOCUS"

cyrk-focus5 grudnia 2013 roku gościliśmy w przedszkolu cyrk Focus. Goście z Ukrainy zaprezentowali żonglerkę, pokaz jazdy na mini rowerku, pokaz kręcenia hula-hop. Dzieci miały okazję zobaczyć legwana oraz tresurę psa. Wesoły klaun zachęcał dzieci do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.  

Andrzejki

andrzejkiDnia 29 listopada 2013 roku w naszym przedszkolu odbył się "Wieczór wróżb i zabaw". To już tradycja w naszym przedszkolu, że w listopadzie obchodzimy Andrzejki. Ten dzień był pełen niespodzianek, tańców oraz magii. W tym roku andrzejkowe wróżby przygotowały dla wszystkich Pani Ewa, Agatka i Małgosia z grupy V "Puchatki".  

Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola.

doskonalenie-nauczycieli-ukierunkowane-na-sukces-szkoly-przedszkolaNasze przedszkole oficjalnie jest uczestnikiem projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku "Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola". Dnia 20 listopada 2013 roku odbyła się konferencja rozpoczynająca realizację w/w projektu. Więcej informacji o konferencji dostępnych jest na stronie www.modm.bialystok.pl

Spotkanie z pielegniarką

spotkanie-z-pielegniarkaDnia 29 listopada 2013 roku odwiedziła grupę mama Julii. Przedstawiła wszystkim dzieciom pracę pielęgniarki. Uświadomiła im konieczność przyjmowania leków i poddawania się zastrzykom w czasie choroby. Dziękujemy za wizytę!

Audycja muzyczna

akadedmia-przedszkolaka25 listopada 2013 roku w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna pt.:"Akademia Przedszkolaka". 

Dzień Pluszowego Misia

dzien-pluszowego-misia25 listopada 2013 roku dzieci z grupy III Tygryski obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy przynieśli swoją najmilszą zabawkę. Warto wspomnieć, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. 

Wykonanie mapy pojęciowej

wykonanie-mapy-pojeciowejDnia 15 listopada 2013 roku w grupie Puchatki odbyły się zajęcia na temat "Każdy Polak o tym wie - wykonanie mapy pojęciowej". Głównym celem zajęć było budzenie świadomości narodowej wśród dzieci oraz wzbogacenie słownictwa o nowe wyrazy takie jak: flaga, godło, hymn.

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej Dnia 6 listopada 2013 roku odbyło się szkolenie rady pedagogicznej  na temat "Współpraca nauczyciel-rodzic". Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Ewę Karbowską - logopedę z Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego im.Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku oraz Panią Annę Nieścieruk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku.

Czytamy dzieciom

czytamy-dzieciom14 października 2013 roku dzieci z grupy VI Kacperki oraz V Puchatki odwiedziły Dział Zbiorów Specjalnych przy ulicy Ryskiej w Białymstoku. Tego dnia Książnica Podlaska zorganizowała akcję mająca na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na czytanie. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać wierszy, bajek czytanych przez osoby niewidome, posługujące się alfabetem Braille'a. Na koniec spotkania każde dziecko dostało kartkę ze swoimi imieniem napisanym w tym języku.

Piknik

piknikDnia 11 października 2013 roku odbył się w ogrodzie przedszkolnym rodzinny piknik "Lokomotywa". Na dzieci czekało wiele atrakcji: kącik fotograficzny, loteria fantowa, domek z zagadkami, strefa sportowa: król strzelców oraz przeciąganie liny. Podczas pikniku zbieraliśmy fundusze na zakup programu komunikacji alternatywnej do gabinetu logopedycznego. Specjalnie na ten cel zebraliśmy 620zł 60gr. Serdecznie dziękujemy.  

Audycja muzyczna

audycja-muzycznaDnia 11 października 2013 roku odwiedzili nas muzycy z Opery i Filharmonii Podlaskiej z audycją muzyczną pt.:"Polska Tańcem Malowana". Podczas audycji dzieci miał okazję zapoznać się z takimi tańcami jak: oberek i krakowiak oraz zobaczyć regionalne stroje ludowe. Kolejna audycja w listopadzie. Zapraszamy.

Grosz do grosza

grosz-do-groszaW dniach od 1 do 8 października 2013 roku na terenie naszej placówki przeprowadzona została zbiórka monet pod nazwa "Grosz do Grosza" w ramach programu "Nakarm głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem". Zbiórka przeprowadzona została również na przedszkolnym pikniku "Lokomotywa" w dniu 11.X.2013 roku. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja "Być Bardziej". Zebrany dochód przeznaczony zostanie na przyznanie stypendiów obiadowych dla dzieci i młodzieży ze szkół z całego kraju.