POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

W roku szkolnym 2012/2013 przedszkole realizowało następujace priorytety zgodnie z Programem Rozwoju Edukacji Miasta Białegostoku na lata 2008-2013:

1. Wszechstronne stymulowanie rozwoju dzieci poprzez kształtowanie ich uzdolnień matematycznych.

2. Rozwijanie u dzieci kompetencji prozdrowotnych, wzmacnianie ich bezpieczeństwa.

3. Wspomaganie funkcji wychowawczej rodziny. Inicjowanie różnorodnych form współpracy.

Piknik Integracyjny

piknik-integracyjny12 czerwca 2013 roku w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik integracyjny NA PODLASKĄ NUTKĘ. Tegoroczny piknik rozpoczął się występem dzieci z koła teatralnego. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z wykorzystaniem dmuchańców, zjeżdżalni i trampoliny. Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci m.in: malowanie twarzy, przeciąganie liny, malowańce dmuchańce, zabawy sportowe, lepienie z ciastolin

Spartakiada Osiedla Sienkiewicza

spartakiada-osiedla-sienkiewicza11 czerwca 2013 roku nasze przedszkole było współorganziatorem IV edycji Spartakiady Osiedla Sienkiewicza "RAZEM WESELEJ". W ramach spartakiady zorganizowany został konkurs plastyczny "Ilustracje do utworów Juliana Tuwima". Gratulujemy Julii Świstun z grupy V za zajęcie I miejsca w konursie plastycznym, grupie III za uświetnienie imprezy swoim występem oraz naszej drużynie za udział w konkurencjach sportowych podczas Spartakiady

Zakończenie roku baletowego

zakonczenie-roku-baletowego10 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie zajęć baletowych. Dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2012/2013 na zajęcia, pod okiem prowadzącego Pana Piotra Januszkowskiego, wystąpiły przed rodzicami. Na koniec wręczone zostały dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Wycieczka do ośrodka "Młyn Myśliwiec"

wycieczka-do-osrodka-mlyn-mysliwiec5 czerwca 2013 roku wyjechaliśmy z okazji Dnia Dziecka do Ośrodka "Młyn Myśliwiec" w Zalesiu. Na miejscu czekały na dzieci zabawy na torze przeszkód, oraz piesze wycieczki po lesie. Każdy miał okazję przepłynąć się tratwą po zalewie oraz pojeżdzić na koniku i osiołku.

Dzień dziecka z Prezydentem

dzien-dziecka-z-prezydentem29 maja 2013 roku dzieci z grupy V Puchatki odwiedziły Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego w Pałacyku Gościnnym przy ul. Kilińskiego Jana 6. Wspólnie dziećmi z białostockich przedszkoli świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji w prezencie przedszkolaki dostały kamizelki odblaskowe, które napewno sprawdzą się podczas jazdy na rowerze z rodzicami.

Dni otwarte jednostki

dni-otwarte-jednostki29 maja 2013 roku dzieci z grupy IV Gumisie i VI Kacperki udały się zwiedzać Oddział Prewencji Policji w Białymstoku. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z okazji Dni Dziecka, w ramach akcji "Dni otwarte jednostki". Przedszkolaki zobaczyły tresurę psów policyjnych, robota do rozbrajania bomb, pokaz sprawnościowy policjantów oraz różne pojazdy policyjne.

Mamo jesteś potrzebna-specjalne laurki dla mam

mamo-jestes-potrzebna-specjalne-laurki-dla-mam24 maja 2013 roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Mamo, jesteś potrzebna" organizowanej przez podlaski NFZ. Przedszkolaki wspólnie z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim kolorowały laurki z okazji Dnia Matki. Wyjątkowe kartki mają zachęcać matki do regularnych badań cytologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na temat w/w akacji:Artykuł i video, Artykuł i audycja.

Audycja muzyczna

audycja-muzyczna117 maja 2013 roku dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt.:"Śpiewająca Akademia". Audycja została zrealizowana na podstawie "Akademii Pana Kleksa" utorstwa Jana Brzechwy. W repertuarze znalazły się utwory znane dzieciom ze szklanego ekranu: "Na wyspach Bergamuta" czy "Kaczka dziwaczka". Przedszkolaki zaopznały się z takimi instrumentami jak: akordeon, kontrabas, klarnet.

Rozpakowanie nagrody

rozpakowanie-nagrody15 maja 2013 roku Pani Dyrektor przekazała dzieciom nagrodę, którą otrzymały podczas Festiwalu Piosenki i Tańce Naszego Regionu. Wspólne rozpakowanie prezentu wywołało wiele radości wśród dzieci.

XI edycja festiwalu Pioenki i Tańce Naszego Regionu

xi-edycja-festiwalu-pioenki-i-tance-naszego-regionu14 maja 2013 roku nasze przedszkole zorganizowało XI edycję festiwalu Piosenki i Tańce Naszego Regionu. Gościem specjalnym był zespół CHANAJKI. Na scenie Teatru Dramatycznego gościliśmy 22 zespoły z przedszkoli województwa podlaskiego. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Komunalnemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Białymstoku, Centrum Edukacji ATUT w Białymstoku oraz Radzie Rodziców.

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej625 kwietnia 2013 roku w ramach WDN uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Pania Renatę Zbierajewska. Zaprezentowane pomysły wykorzystane zostana na zajęciach z naszymi podopiecznymi.

VII edycja Turnieju Warcabowego

vii-edycja-turnieju-warcabowego25 kwietnia 2013 roku nasze przedszkole zorganizowało VII edycję turnieju warcabowego "Najlepszy w warcaby". W turnieju wzięły udział dzieci w wieku 6-7 lat z białostockich przedszkoli. W turnieju I miejsce zajał nasz wychowanek Mateusz Malinowski z grupy V Puchatki, II miejsce: Maksymilian kuziemski z Przedszkola Samorzadowego Nr 4 w Białymstoku, III miejsce: Szymon Tołwiński z Przedszkola Samorzadowego Nr 4 w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy za rok na kolejna edycję turnieju.

Profilaktyka mycia zębów

profilaktyka-mycia-zebow24 kwietnia 2013 roku dzieci z grup III,V i VI uczestniczyły w programie profilaktycznym "Przedszkolaku-lepiej zapobiegać niż leczyć". Podczas spotkania dzieci pod okiem lekarza stomatologa i higienistki stomatologicznej uczyły się jak szczotkować zęby, prawidłowo odżywiać się oraz co jest ważne dla zdrowia zębów. Zajęcia przeprowadziła Szkoła policealna nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku.

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej518 kwietnia 2013 roku odbyły się warsztaty Rady Pedagogicznej na temat "Zabawy wspomagajace rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci". Szkolenie prowadziła psycholog Justyna Soja-Sularz.

Gratulacje dla Pani Dyrektor

gratulacje-dla-pani-dyrektorDnia 8 kwietnia 2013 roku odbył się konkurs na Dyrektora Przedszkola Samorzadowego Nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku. W imieniu nauczycieli, pracowników i wychowanków naszego przedszkola składamy Pani mgr Beacie Józwowicz serdeczne gratulacje z okazji wygrania konkursu oraz kontynuacji pełnienia obowiazków Dyrektora naszej placówki.

Wycieczka do Białostockiego Muzeum Wsi

wycieczka-do-bialostockiego-muzeum-wsiDnia 19 marca 2013 roku dzieci z grupy VI Kacperki odwiedziły Białostockie Muzeum Wsi.

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej4Dnia 16 marca 2013 roku odbyło się kolejne szkolenie Rady Pedagogicznej.

Dzień otwarty w przedszkolu

dzien-otwarty-w-przedszkolu14 marca 2013 roku odbyły się Dni Otwarte w naszym przedszkolu. Wszyscy przybyli mieli okazję zwiedzić przedszkole, poznać Pania Dyrektor oraz nauczycieli poszczególnych grup. Najmłodsi zwiedzajacy wzięli udział w zabawach z wykorzystaniem metody ruchu rozwijajacego W.Scherborne oraz przejażdżce konnej na placu przedszkolnym. Wspólny czas umilił nam występ dzieci z grupy III tygryski "Taniec kwiatów".

Przedstawienie teatralne

przedstawienie-teatralne1W marcu 2013 roku dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt.:"Planeta Samozdrowie"

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej314 marca 2013 roku odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej w ramach Wewnatrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli na temat "Pochwała behawioralna, czyli jak skutecznie chwalić dziecko". Prowadzenie: psycholog Magdalena Kozińska.

Zajęcia z Native Speaker'em

zajecia-z-native-speaker-em21 lutego 2013 roku grupę dwujęzyczna Puchatki odwiedziła ponownie anglojezyczna koleżanka Joanna Motybel. Dzieci miały możliwość porozumienia się w języku angielskim, osłuchania z jego nautralnym brzmieniem oraz intonacja. Tego dnia odbyły się zajęcia językowe pod hasłem "Shopping Time". Dzieci poznały angielskie nazwy artykułów spożywczych oraz rodzaje sklepów. Zajęcia podsumowane zostały wykonaniem plakatu tematycznego.

Dzień Babci i Dziadka

dzien-babci-i-dziadkaW dniach 18-22 stycznia 2013 roku poszczególne oddziały przedszkolne obchodziły Swięto Babci i Dziadka. Każda grupa przygotowała z tej okazji specjalne przedstawienie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Bal piratów

bal-piratow10 stycznia 2013 roku odbył się bal karnawałowy. Tego dnia do przedszkola przybyli piraci. Na statku przedszkolnym czekała na nich wspaniała zabawa taneczna przy szantach oraz przedstawienie teatralne, liczne konkursy i niespodzianki.

Jasełka

jaselka21 grudnia 2012 roku odbyły się uroczyste "jasełka" oraz spotkanie opłatkowe Pracowników oraz Dzieci z naszego przedszkola. W trakcie uroczystości dzieci z koła teatralnego "Przedszkolaki-cudaki" wystapiły z przedstawieniem "Jedyny Bóg" a dzieci i nauczyciele zaśpiewali piosenkę "Jedzie Pani Zima". Tego dnia nastapiło również przekazanie przedszkolu konia o imieniu Bruno.

Konkurs plastyczno-językowy

konkurs-plastyczno-jezykowy15 grudnia 2012 roku zakończony zostałkonkurs plastyczno-językowy "Christmas time". Konkurs odbyłsię w grupie dwujęzycznej "Puchatki". Dzieci wspólnie z rodzicami mieli za zadanie wykonać pracę plastyczna o tematyce światecznej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom: I miejsce- Alicji Dawidziuk, Justynie Adaszkiewicz, II miejsce: Kornelii Rogowskiej, Jakubowi Holiczer, III miejsce: Amelii Łukaszewicz.

Koncert w przedszkolu

koncert-w-przedszkolu14 grudnia 2012 roku w piatek odbył się koncert w wykonaniu artystów z Filharmonii Podlaskiej pt.:" Co mówia zwierzeta w wigilijna noc?".

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej113 grudnia 2012 roku odbyło się kolejne szkolenie Rady pedagogicznej z metodyki pedagogiki zabawy. Szkolenie "Piracka opowieść" prowadziła nasza nauczycielka Pani Ewa Drzemicka.

Mikołajki

mikolajki6 grudnia 2012 roku odbyły się Mikołajki. Tego dnia rozałych Artystów strzygnięty został konkurs plastyczny pt.:" bezpieczna droga do przedszkola" Dzieci obejrzały przedstawienie "Przemiana Mikołaja" w wykonaniu Małych Artystów z grupy I "Krasnalastępnie dzieci udały się do sal, gdzie czekał na nich poczęstunek i Mikołaj z prezentami.

Andrzejki

andrzejki29 listopada 2012 roku odbyły się w przedszkoluAndrzejki. W trakcie zabawy andrzejkowej dzieci poznawały zaklęcia, odkrywały tajemnice przyszłości, zaczarowanego woreczka i miseczki. Na koniec zabawy dzieci zostały obdarowane słodkościami. 

Szkolenie rady pedagogicznej

szkolenie-rady-pedagogicznej24 listopada 2012 roku odbyły się dwa szkolenia dla Rady Pedagogicznej na temat: "Wspomaganie rozwoju pamięci u dzieci" oraz "Wychowanię przez sztukę wraz z edukacja matematyczna- symetria, ornamenty i mozaiki w architekturze i działaniach plastyczno-konstrukcyjnych". Szkolenie prowadziła Pani dr Barbara Bilewicz.

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanie-na-przedszkolaka23 listopada 2012 roku w grupie I "Krasnale" odbyła się uroczystość PASOWANIE  NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość była kolejnym etapem adaptacji dzieci 3-letnich do nowego miejsca jakim jest przedszkole.

Odwiedziny Policjanta

odwiedziny-policjantaW dniach 21.XI-26.XI.2012 roku przedszkolaków odwiedzili policjanci w ramach programu edukacyjnego "Przygody Innego". W trakcie odwiedzin policjant Kamil przeczytał dzieciom bajkę. W podziękowaniu dzieci wręczyły własnoręcznie zrobiona kartkę.

Mali Patrioci

mali-patriociDnia 20 listopada dzieci z grupy VI Kacperki wyruszyły do Muzeum Wojska w Białymstoku aby obejrzeć wystawę zatytyułowana "Mali Patrioci". Zajęcia trwały 60 minut. Dzieci poznały historię godła, flagi i hymnu Polski. Zadaniem do wykonania dla najmłodszych było: wykonanie własnej flagi, poszukiwanie symboli narodowych wśród eksponatów, ułożenie biało-czerwonych puzzli podsumowujacych zdobyta wiedzę.

Wycieczka do apteki

wycieczka-do-apteki16 listopada 2012 r. grupa dzieci 6-letnich "Puchatki" brała udział w wycieczce do apteki. Dzieci miały okazję zapoznać się z praca farmaceuty, zwiedziły działy i pomieszczenia apteki. Jesteśmy zachwyceni. Dziękujemy Panu Kierownikowi i pracownikom apteki samoobsługowej "Aloes" przy ul. Ciepłej w Białymstoku za ciepłe przyjęcie i upominki.

Festiwal literacki w klubie Mikron

festiwal-literacki-w-klubie-mikron10 listopada 2012 roku grupa dzieci 6-letnich Puchatki brała udział w Festiwalu Literackim "Przeczytać Białystok". W Klubie Mikron ( białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa) przy ul. Ciepłej w Białymstoku dzieci wysłuchały fragmentów bajek, które czytała aktora Tetru Dramatycznego im. A. węgierki w Białymstoku, pani Justyna Godlewska-Kruczkowska. Dziękujemy za zaproszenie.

Kiermasz książki

kiermasz-ksiazkiW dniach 26.X-10.XI. 2012 roku w przedszkolu odbył się kiermasz ksiażki. Rodzice mieli okazję kupić swoim pociechom nie tylko kolorowanki, zeszyty ćwiczeń ale również ksiażki z bajkami dla dzieci czy bogato ilustrowane atlasy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Hallowenn w grupie V

hallowenn-w-grupie-v30 października 2012 roku w grupie V Puchatki zorganizowano Halloween. Przedszkolaki zamieniły się w czarodziejki, duchy, duszki, wampiry. Zgodnie ze zwyczajem odbyła się zabawa "cukierek albo psikus"/ Tego dnia nie zabrakło więc dyni wypełnionej słodkościami. To był sień pełen niesamowitych wrażeń!

Program edukacji zdrowotnej

program-edukacji-zdrowotnejW tym roku grupa V Puchatki bierze udział w II Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh" koncentrującym się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Nadrzędnym celem Akademii jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.

Audycja muzyczna

audycja-muzyczna12 października 2012 roku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Muzycy z Filharmonii i Opery Podlaskiej zapoznali przedszkolaków z audycją pt.:"Wesołe życie Tryla Bazyla".

Alarm przeciwpożarowy

alarm-przeciwpozarowy9 października 2012 roku w naszym przedszkolu ćwiczyliśmy jak zachować się podczas pożaru. Po sprawnie przeprowadzonej ewakuacji pod opieką nauczycieli dzieci miały okazję spotkać się ze strażakami.

Jesienny piknik

jesienny-piknik4 października 2012 roku na terenie przedszkola odbył się Jesienny Piknik Rodzinny. W ramach pikniku dzieci z rodzicami wzięli udział w Pokazie Mody Jesiennej. Specjalnie dla przedszkolaków nauczyciele przygotowali czarodziejski dywan zbudowany z jesiennych liści oraz jesienne drzewo, każdy mógł pokolorować w kolory obecnej pory roku. Natomiast w Świecie Pachnącej Szarlotki na gości czekały przedszkolne wypieki.

Przedstawienie teatralne

przedstawienie-teatralne21 września 2012 roku odbyło się pierwsze w tym roku przedstawienie teatralne dla naszych wychowanków. Przedstawienie pt.:"Sandałki w opałach" zachwyciło wszystkich. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenie artystyczne, które jednocześnie będzie nas bawić, śmieszyć i uczyć.

Przedszkolak bezpieczny na drodze

przedszkolak-bezpieczny-na-drodze19 września 2012 roku wszystkie grupy przedszkolne odwiedził Młodszy Aspirant Pan Marek Skutnik z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Dzięki rekwizytom, które przyniósł wytłumaczył dzieciom jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Pierwsze dni w przedszkolu

dzien-pierwszyWrzesień to czas akceptacji dla naszych maluchów do nowego miejsca jakim jest przedszkole. Najlepszym sposobem na to aby ten czas był udany jest zabawa. Miejsce, które przedszkolaki bardzo lubią jest przedszkolny plac zabaw. To właśnie tam dzieci spędzają swój wolny czas z uśmiechem na twarzy. Do ich dyspozycji są huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia czy piaskownica.