POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

tematyka-puchatkiZapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć realizowaną w LISTOPADZIE. Znajdą tu Państwo również tekst wierszyka i piosenki, którego dzieci w tym miesiącu będą się uczyć.

Czytaj więcej
urodziny-dzieciW naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodzimy urodziny każdego dziecka. Dzień ten z pewnością jest ważny w życiu naszych przedszkolaków. Dlatego też chcąc podzielić się z Państwem wrażeniami z tych dni zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria będzie się powiększała o kolejne nowe zdjęcia. Prosimy więc o systematyczne odwiedzanie tego działu. Zapraszamy!

Czytaj więcej
ogrodek-gr5Grządki w przedszkolu zostały już przygotowane na przyjście zimy. Dzieci zebrały: kapustę, marchew, buraki, pory, słoneczniki, fasolkę i wiele innych darów z  Freblowskiego ogródka.  Dzieci były pod wrażeniem warzyw, które wyrosły z małych ziarenek zasianych wiosną. Z zebranych plonów przygotowano zdrowe posiłki dla dzieci.      

Czytaj więcej
skrzyzowanie-gr5Wycieczka na skrzyżowanie- praktyczny sposób nauki bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. Dowiedziały się także– jakie oznaczenia są stosowane w przestrzeni publicznej dla osób niewidomych i słabowidzących. Nawierzchnie dotykowe (np. płyty ostrzegawcze z wypustkami umieszczone przed jezdnią) i sygnały dźwiękowe ułatwiają a wręcz ratują im życie.    

Czytaj więcej
salatkaW ramach podsumowania tygodnia „Dary sadu” dzieci przygotowały zdrową sałatkę z owoców krajowych oraz egzotycznych. Samodzielnie dobierały ulubione produkty i kroiły je przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożykiem (plastikowym). Wspólne działanie sprzyjało budowaniu więzi oraz dało dużo radości. Zaangażowanie dzieci podziwiały nawet nasze Panie z kuchni. Sałatka pełna witamin wszystkim bardzo smakowała. Ach! Co to była za uczta!    

Czytaj więcej