POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

Zapraszamy do śledzenia aktualności publikowanych na naszej stronie internetowej.
W tym dziale będziemy Państwa informować o bieżących wydarzeniach  z życia przedszkola w roku szkolnym 2019/2020

Dzień Niepodległości

dzien-niepodleglosciW piątek 8 listopada, z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola odśpiewali uroczyście Hymn Polski.        
Zobacz zdjęcia

EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

europo-podsumowanie28 października 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Podleśnej 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych”. W konkursie wzięło udział 49 szkół i przedszkoli.Posumowanie konkursu odbyło się z udziałem Ministra Edukacji, Wojewody Podlaskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty.Naszą placówkę reprezentowała Lilianna z grupy VI i Antoś z grupy V oraz pani Agnieszki Jurkiewicz. Podczas uroczystego podsumowania otrzymaliśmy nagrodę, pamiątkowy grawerton oraz okolicznościowe wydawnictwo zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu.
Zobacz zdjęcia

Codeweek

codeweekW tym roku Tydzień Kodowania obchodziliśmy od 14 do 18 października. Hasłem Tygodnia były „Codzienne algorytmy” - czyli używanie instrukcji i algorytmów w codziennych aktywnościach przedszkolaka. Zajęcia odbywały się we wszystkich grupach przedszkolnych. Przedszkolaki układały algorytmy i instrukcje do wykonywanych codziennie czynności oraz uczyły się znajdować w nich błędy.    
Zobacz zdjęcia

DEN

den14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości zgromadziły się dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Obecni byli nauczyciele, specjaliści, pracownicy administracji i obsługi. Pani dyrektor Beata Józwowicz złożyła życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom placówki. Część artystyczną uroczystości przygotowały dzieci i panie z grupy VI "Kacperki". Poprzez wiersze, piosenki oraz życzenia przedszkolaki wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud, cierpliwość, miłość i wielkie zaangażowanie w pracę.  
Zobacz zdjęcia

„Legendy podlaskie” audycja muzyczna

audycja-pazdziernik„Legendy podlaskie” to tytuł audycji muzycznej, której wysłuchały nasze przedszkolaki 3 października 2019r. Była to muzyczna opowieść o tajemnicach Podlasia. W audycji pojawiła się postać psa Kawelina, duch z ulicy Lipowej oraz zakochana para z magicznego jeziora, a także opowieść o królewiczu i cudzie w Wasilkowie. Przy okazji ciekawych historii z naszego regionu dzieci poznały również muzykę i instrumenty typowe dla naszego regionu.  
Zobacz zdjęcia

Jesienny piknik

jesiennypiknikZapraszamy do obejrzenia zdjęć z jesiennego pikniku, który odbył się 23 września w naszym ogrodzie przedszkolnym.        
Zobacz zdjęcia

Cyrkplozja

cyrkplozja19 września 2019r. gościliśmy niezwykły teatrzyk CYRKPLOZJA. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie w konwencji cyrkowej pt. „Przymarznięta królewna, krasnoludki i zagubiony tygrys”., opowiadające historię drużyny wesołych krasnoludków,które za wszelką cenę i różnymi sposobami próbują pomóc swojej królewnie, przymarzniętej do tronu po długiej zimie. Wielką atrakcją przedstawienia  były sztuczki kuglarskie  wplecione w treść bajki: żonglerka, jazda na monocyklu, kręcenie POI, akrobatyka.    
Zobacz zdjęcia

Dzień patronki

dzien-patronki18 września 2019r. uczciliśmy rocznicę śmierci pani Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej, patronki naszego przedszkola. Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w holu przedszkola, gdzie obejrzały prezentację przybliżającą postać pani Joanny strzałkowskiej-Kuczyńskiej.Dzieci wysłuchały też wspomnień o naszej patronce, którymi podzieliła się z nimi pani dyrektor Beata Józwowicz.    
Zobacz zdjęcia

Wyprawka przedszkolaka

wyprawka-przedszkolWYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA KAPCIE /PODPISANE/ RĘCZNIK Z WIESZACZKIEM /PODPISANY/ KUBEK I SZCZOTECZKA, PASTA DO ZĘBÓW /PODPISANE/ PUDEŁKO CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH  2szt. RĘCZNIK PAPIEROWY 2 SZT. OPAKOWANIE SERWETEK DZIECI ŚPIĄCE – POŚCIEL Z POSZEWKĄ /PODPISANE/ , PIŻAMA /PODPISANA/,  WOREK NA POŚCIEL /PODPISANY/ UBRANIE I BIELIZNA NA ZMIANĘ KUBKI JEDNORAZOWE 100SZT. WYPRAWKA (artykuły papierniczo - plastyczne) - OPŁACANA U NAUCZYCIELI W GRUPIE WE WRZEŚNIU Prosimy o dostarczenie wyprawki w dniu 30.08.2019r.
Zobacz zdjęcia