POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

Zapraszamy do śledzenia aktualności publikowanych na naszej stronie internetowej.
W tym dziale będziemy Państwa informować o bieżących wydarzeniach  z życia przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

W KRAINIE ZMYSŁÓW

w-krainie-zmyslow-a„W KRAINIE ZMYSŁÓW” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 społecznych kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.
Zobacz zdjęcia

Wyprawka przedszkolaka

wyprawka-przedszkolWYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA KAPCIE /PODPISANE/ RĘCZNIK Z WIESZACZKIEM /PODPISANY/ KUBEK I SZCZOTECZKA, PASTA DO ZĘBÓW /PODPISANE/ PUDEŁKO CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH  2szt. RĘCZNIK PAPIEROWY 2 SZT. OPAKOWANIE SERWETEK DZIECI ŚPIĄCE – POŚCIEL Z POSZEWKĄ /PODPISANE/ , PIŻAMA /PODPISANA/,  WOREK NA POŚCIEL /PODPISANY/ UBRANIE I BIELIZNA NA ZMIANĘ KUBKI JEDNORAZOWE 100SZT. WYPRAWKA (artykuły papierniczo - plastyczne) - OPŁACANA U NAUCZYCIELI W GRUPIE WE WRZEŚNIU Prosimy o dostarczenie wyprawki w dniu 30.08.2019r.
Zobacz zdjęcia

Bezpieczne wakacje

bezpieczne-wakacje18 lipca 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu panie ze Straży Miejskiej. Panie przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa, których powinniśmy przestrzegać w różnych sytuacjach podczas sezonu wakacyjnego.      
Zobacz zdjęcia

Zakończenie roku

zakonczenie-roku19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku w grupie VI "Kacperki". Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!      
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w czerwcu

audycja-czerwiec12 czerwca 2019r. w ogrodzie przedszkolnym gościliśmy muzyków ARTE MUZA, którzy wystąpili z audycją muzyczną "W stronę słońca". W kolorowej podróży do ciepłych krajów przedszkolaki odwiedziły  Kubę, Hawaje, Brazylię i inne gorące kraje. Dzieci poznały muzykę, instrumenty i zwyczaje tam panujące m.in. : lambadę, taniec hula, piosenki w rytmie rumby i reggae.      
Zobacz zdjęcia

Labirynty - koło Mały Architekt

labiryntyW tym roku szkolnym uczestnicy koła Mały Architekt szczególnie zainteresowali się budową labiryntów. Na zajęciach mali architekci oglądali, rysowali i budowali różnorodne labirynty. Przedszkolaki uczyły się planowania oraz poznały pojęcie skali. Zabawy z labiryntami były też świetną okazją do rozwoju umiejętności pracy w zespole i ćwiczenia wyobraźni przestrzennej.    
Zobacz zdjęcia

Piknik rodzinny

piknik-czerwiec4 czerwca 2019r. w ogrodzie naszego przedszkola odbył się integracyjny piknik rodzinny, w którym uczestniczyły rodziny naszych przedszkolaków. Do wyboru były następujące atrakcje: warsztaty bębniarskie, kącik malarski, stoisko mas plastycznych, łowienie kolorowych piłek, prezentacja organizacji Paro, która zajmuje się prowadzeniem zajęć tanecznych, warsztaty robienia magnesów, warsztaty piernikowe, bańki, trampolina, stoisko badawcze. Wielką atrakcją pikniku był występ przedszkolnego koła teatralnego pod opieką pań: Agaty Karol i Agnieszki Jurkiewicz. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl "Rzepka" według wiersza Juliana Tuwima.  
Zobacz zdjęcia

Ziołowy zakątek

ziolowy-zakatek31 maja z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka wszystkie dzieci wraz z paniami wyruszyły na piknik do "Ziołowego zakątka". Zobaczmy jak bawiły się przedszkolaki!        
Zobacz zdjęcia

Szwedzki stół

szwedzki-stolW tym roku posiłki w naszym przedszkolu urozmaiciło wprowadzenie szwedzkiego stołu. Raz w miesiącu przedszkolaki same wybierają i przygotowują swoje jedzenie. Taka forma posiłku jest dla dzieci nie tylko atrakcją i zabawą, ale też rozwija w nich samodzielność i odpowiedzialność.      
Zobacz zdjęcia

Pani Adela i swing

audycja-maj23 maja 2019r. w nasze przedszkolaki wysłuchały audycji muzycznej "Pani Adela i swing" w wykonaniu muzyków Arte Muza. Podczas występu dzieci dowiedziały się jak powstał swing, poznały popularne utwory z tego gatunku oraz zapoznały się z pojęciem muzycznym synkopa.      
Zobacz zdjęcia

Tydzień Europejski

tydien-unii-europejskiejZ okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 15.rocznicy przynależności Polski do Unii Europejskiej, Przedszkole Samorządowe nr26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej–Kuczyńskiej w Białymstoku podjęło działania mające na celu: -kształtowanie poczucia przynależności do Unii Europejskiej jako pełnoprawnego obywatela, -integrację społeczności przedszkolnej, -podkreślanie wagi tolerancji, poszanowania kultury, dorobku Polski i innych narodów dla budowy jedności w Europie;
Zobacz zdjęcia

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

btcdProgram obchodów Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom: 1.Udział dzieci z koła czytelniczego „Klub Małego czytelnika” w inauguracji  8 Białostockiego Tygodnia  Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej.2.„Jak powstaje książka?" –zajęcia w Książnicy Podlaskiej im. Ł Górnickiego Filia Nr3 Białystok  ul. Ciepła 15.3.„Wędrująca książka" - kącik czytelniczy dla dzieci i rodziców, w którym rodzice mają możliwość wypożyczania książek swoim dzieciom do domu.4.Czytanie i tworzenie bajek w japońskim Teatrze Kamishibai  mgr Ewa Drzemicka.5.Pani Dyrektor czyta dzieciom.6.Goście czytają
Zobacz zdjęcia

Najlepszy w warcaby

najlepsz-w-warcabyDnia 14.05.2019 r. odbyła się XIII edycja turnieju warcabowego "Najlepszy w warcaby". Uczestniczyły w nim dzieci z białostockich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy wykazli się doskonałą grą w warcaby.I miejsce zajął Michał z PS 26II miejsce - Jakub z PS 48III miejsce - Kamil z PS 56Gratulujemy!  
Zobacz zdjęcia

Dzień Scratcha

dzien-scratchaDzień Scratcha w Przedszkolu Samorządowym Nr 26 miał charakter zajęć edukacyjnych przeprowadzonych w grupach przedszkolnych na zajęciach komputerowych. Zajęcia miały na celu zapoznanie przedszkolaków z ideą kodowania w aplikacji Scratch Junior stosownie do wieku dzieci. Dzieci 3-4letnie: „Poznajemy Scratcha Juniora” - Przedszkolaki poznały aplikację Scratch Junior i pierwsze przyciski aplikacji.Dzieci 4-5letnie: „Każdy lubi kotka Scratcha” - Każdy przedszkolak wykonał maskę Scratcha. Zajęcia zakończyła sesja fotograficzna.Dzieci 5-6letnie: „Scratch odwiedza przyjaciół” - Kodowanie w parach bez komputera na kartach pracy. Używając strzałek „góra”, „dół”, „prawo”, „lewo” dzieci pomagały Scratchowi dotrzeć do przyjaciół.
Zobacz zdjęcia

Kotkowo

kotkowo24 kwietnia przedszkolaki spotkały się z panią Aatą Kilon z "Fundacji Kotkowo", która opowiedziała dzieciom o różnych gatunkach kotów i opiece nad kotkiem w domu. Spotkanie poprowadziła pani Ewa Drzemicka z gr. II.        
Zobacz zdjęcia

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

dzien-autyzmu2 kwietnia w naszym przedszkolu "zapanował" kolor niebieski. Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedszkolaki spotkały się w holu przedszkolnym, gdzie obejrzały krótki film o tym jak widzą świat i z jakimi problemami muszą sobie radzić osoby dotknięte autyzmem. Następnie dzieci i panie wzięły udział w quizach i zabawach sprawdzających naszą wiedzę na temat autyzmu. Przedszkolne obchody święta przygotowała pani Agnieszka Jurkiewicz, natomiast w poszczególnych grupach panie wychowawczynie, również przeprowadziły zajęcia na temat autyzmu.  
Zobacz zdjęcia

Policjanci czytają bajki

policjanciW naszym przedszkolu gościliśmy pana Komendanta Miejski Policji  w BiałymstokuInspektora Wojciecha Macutkiewicza oraz panią Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Białymstoku podinsp. Anetę Bogut. Dziękujemy im serdecznie za miło spędzony czas w krainie bajek.      
Zobacz zdjęcia

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

dzien-technologiiDzień Nowych Technologii obchodzony był w grupie pierwszej "Krasnale". Tematem zajęć poprowadzonych przez panie Ewę Rutkowską i Jolantę Jackowską była wiosna i jej oznaki. Obchody dnia rozpoczęły się zabawą w ogrodzie przedszkolnym podczas podczas porannych zajęć dydaktycznych.Dzieci podzieliły się na zespoły. Każdy zespół otrzymał tablet, w którym były wskazówki (zdjęcia)do odnalezienia litery ukrytej w ogrodzie. Po odnalezieniu liter dzieci ułożyły hasło – WIOSNA.Następnie przedszkolaki rysowały oznaki wiosny w aplikacji Creative Play.Gotową pracę każdego dziecka, wysłano na adres mailowy rodzica.Druga część DNT odbyła się podczas zajęć otwartych z udziałem rodzicówRozpoczął ją Quiz obrazkowy. Na tablicy interaktywnej zaprezentowano kolejno prace dzieci wykonane podczas zajęć porannych Zadanie rodziców polegało na rozpoznaniu oznak wiosny  na rysunku swojego dziecka.Następnie przyszła kolej na "wiosenne porządki w szafie" na macie edukacyjnej z użyciem robotów Dash i Dot.Odpowiadając tylko „TAK” lub „NIE” dzieci poukładały ubrania w szafie zapoznając się z ideą instrukcji warunkowej.Kolejną atrakcją był Wiosenny koncert zagrany na tabletach (aplikacja Learn Music & Songs - Xylophone)Ważnym punktem spotkania było rodzinne programowanie w aplikacji Scratch Junior na tablicy interaktywnej pod tytułem "Wiosenna łąka".Zwieńczeniem Dnia była ekspozycja prac dzieci w holu przedszkolnym.
Zobacz zdjęcia

Witamy wiosnę

witamy-wiosnePierwszy dzień wiosny był obchodzony w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Każda grupa przedszkolna przygotowała krótki występ związany z tematyką wiosenną. Występy przeplatane były wiosennymi tańcami, w których uczestniczyły wszystkie przedszkolaki.  21 marca świętujemy też Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami  panie i dzieci założyły kolorowe skarpetki.  
Zobacz zdjęcia

Pan Bajarz

pan-bajarzDnia 8 marca odwiedził nasze przedszkole pan bajarz. Opowiadał "Baśnie polskie" młodszym przedszkolakom, starszaki natomiast wysłuchały "Baśni z różnych stron świata".      
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w lutym

audycja-lutyW piątek 25 lutego odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna ,,Kto Ty Jesteś? Polak mały...". W towarzystwie Warszawskiej Syrenki i przy akompaniamencie marynarzy zwiedzaliśmy nasz piękny kraj słuchając piosenek związanych z różnymi regionami Polski. Nie zabrakło też przypomnienia wiadomości dotyczących symboli narodowych naszej ojczyzny.    
Zobacz zdjęcia

Mistrzowie Kodowania - Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii?

mistrzowie-kodowaniaJak uczyć dzieci bezpiecznego korzystania z nowych technologii? - pod tym hasłem upłynęła wizyta Mistrzów Kodowania w Przedszkolu Samorządowym Nr 26. Odwiedzili nas Mistrzowie Kodowania pani Iwona Brzózka-Złotnicka i pan Krzysztof Jaworski oraz pani Magdalena Olborska z firmy Samsung. Goście przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia w grupach starszaków. Spotkali się też z nauczycielami naszego przedszkola oraz z rodzicami. Otrzymaliśmy też specjalnie przygotowane dla rodziców "Rodzinne przewodniki po cyfrowym świecie". Zainteresowani rodzice mogą je odebrać w administracji naszego przedszkola.  
Zobacz zdjęcia

Bal karnawałowy

bal-karnawalowyTegoroczny bal karnawałowy odbył się 10 stycznia. Wielką atrakcją balu było przedstawienie przygotowane przez pracowników naszego przedszkola pod kierunkiem pani dyrektor Beaty Józwowicz. Spektakl był słowno-muzyczną adaptacją bajki o Czerwonym Kapturku. Podczas bardzo wesołego występu aktorzy śpiewali i tańczyli wspólnie z publicznością. W balu uczestniczył też Święty Mikołaj, który tego dnia odwiedził nasze przedszkole.    
Zobacz zdjęcia

Kolędy to czas

koledytoczasKoło teatralne naszego przedszkola wzięło udział w XVIII Prezentacjach Małych Form Teatralnych „Kolędy to czas”. Bożonarodzeniowe kolędowanie odbyło się 12 stycznia w kinie Forum. Po udanym występie, już w przedszkolu mali aktorzy mogli cieszyć się z wyróżnienia i zdobytej nagrody.      
Zobacz zdjęcia

Jasełka

jaselkaNasze koło teatralne "Przedszkolaki-Cudaki", pod opieką pani Agaty Karol i pani Agnieszki Jurkiewicz przygotowało piękne jasełka. Mali aktorzy zobrazowali historię Narodzenia Jezusa za pomocą gestów i symboli, przy towarzyszeniu muzyki i światła. Atrakcją przedstawienia było kolorowe oświetlenie zakupione dla naszej grupy teatralnej w ramach projektu "Kraina Zmysłów". Premiera spektaklu miała miejsce podczas przedszkolnego opłatka. Wszyscy widzowie gorąco oklaskiwali występ. Nasze przedszkolaki dały też specjalny występ dla rodziców, oraz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11, które odwiedziły nasze przedszkole.  
Zobacz zdjęcia

Mikołajki

mikolajki6 grudnia, w Mikołajki do naszego przedszkola zawitał pan listonosz, aby dzieci z każdej grupy mogły przekazać list do Świętego Mikołaja. W listach dzieci narysowały i napisały jakie są ich wymarzone prezenty świąteczne. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały pojawienie się Świętego Mikołaja... i udało się go wypatrzyć, kiedy przechodził przez przedszkolny ogród. Święty Mikołaj mimo, że był bardzo zapracowany zajrzał na chwilę do naszego przedszkola!      
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w grudniu

audycja-grudzien12 grudnia 2018r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26 w Białymstoku gościli muzycy z ARTE MUZA z audycją muzyczną "Smuteczki Wigilijnej Gwiazdeczki". Oglądając przedświąteczne przygody niegrzecznego Władzia nasze przedszkolaki uczyły się kolęd i poznawały świąteczne zwyczaje.        
Zobacz zdjęcia

Spektakl Teatru pod Orzełkiem

teatr-orzelek-listopad13 listopada gościliśmy w przedszkolu Teatr pod Orzełkiem ze spektaklem pt. "LEKCJA O POLSCE CZYLI BAJKA O WIŚLE, LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM ORAZ O WARSIE I SAWIE". Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprosił przedszkolaków na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły: legendę o Smoku Wawelskim oraz legendę o Warsie i Sawie. Podczas spektaklu dzieci zawędrowały też na Baranią Górę, miejsce narodzin naszej największej rzeki.      
Zobacz zdjęcia

Setna rocznica niepodległości Polski

rocznica-niepodleglosciZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkole włączyło się do obchodów tego wydarzenia. Przedszkolaki w każdej grupie wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. 8 listopada 2018r. w przedszkolnej sali gimnastycznej odbyły się zawody  sportowe starszaków pod znakiem 100-lecia niepodległości. Następnego dnia - 9 listopada odbyła się też parada postaci słynnych Polaków, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.    
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w październiku

audycja-pazdziernikPaździernikowa audycja muzyczna w naszym przedszkolu nosiła tytuł "Brzechwałki - czyli Brzechwa dzieciom" i wprowadziła przedszkolaki w świat twórczości Jana Brzechwy. W programie znalazły się wiersze, adaptacje muzyczne, krótkie scenki teatralne oraz ciekawostki z życia poety.        
Zobacz zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej

den15 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy otrzymali serdeczne życzenia od pani dyrektor, a przedszkolaki umiliły uroczystość występem tanecznym zespołu starszaków pod opieką pani Agaty Karol.        
Zobacz zdjęcia

Szpital Pluszaka

szpital-pluszakaNasze przedszkole przystąpiło w tym roku do realizacji programu Grupy Ratowniczo-Medycznej Medicus "Szpital Pluszaka". Program ten ma za zadanie oswoić dzieci ze służbami ratunkowymi oraz wpoić właściwe zasady prawidłowego postępowania w obliczu sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.      
Zobacz zdjęcia

Otwarcie pracowni "W krainie zmysłów"

otwarcie-krainazmyslow10 października miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni "W krainie zmysłów" utworzonej w naszym przedszkolu w ramach projektu "W krainie zmysłów" dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Z tej okazji gościliśmy w naszej placówce przedstawicieli Urzędu Miasta, Kuratorium oświaty, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Pani dyrektor Beata Józwowicz powitała gości. Następnie przed zebranymi wystąpiły zespoły taneczne naszych starszaków pod opieką pań: Agaty Karol, Marzanny Zalewskiej i Agnieszki Jurkiewicz. Po występie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i wszyscy zebrani mogli obejrzeć pomoce oraz wyposażenie gabinetu. Spotkanie zakończyło zwiedzanie naszego przedszkola.
Zobacz zdjęcia

Festyn rodzinny

festyn-rodzinny 20 września 2018r. w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn rodzinny , którym uczciliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci i rodziców przywitała pani wicedyrektor Dorota Rożko, która następnie poprowadziła losowanie i rozdanie nagród w loterii zorganizowanej w ramach festynu.Festyn rozpoczęły zabawy prowadzone przez animatorów z Fundacji Inny Świat Rodziny.Uczestnicy mieli też do dyspozycji mnóstwo innych atrakcji: Kącik sportowy (Przedszkoliada) Stoisko policji z psem policyjnym Konstrukcje z ciecierzycy i wykałaczek Zabawy z masami plastycznymi (Sensoplastyka) Stoisko patriotyczne Stoisko kulinarne Przejażdżki na kucykach Dmuchaną zjeżdżalnię Kącik fryzur i tatuaży  
Zobacz zdjęcia

Dzień naszej patronki

rocznica-naszej-patronki18 września 2018r. obchodziliśmy dziesiątą rocznicę śmierci pani Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej, patronki naszego przedszkola. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele pw. Świętej Rodziny w Białymstoku. Następnie dla uczczenia pamięci naszej patronki wszystkie przedszkolaki wypuściły do nieba białe baloniki. Dzieci ze starszych grup obejrzały też prezentację przybliżającą postać pani Joanny strzałkowskiej-Kuczyńskiej.  
Zobacz zdjęcia

Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy

kiedy-maluchy-zmieniajasiewzuchy14 i 15 września 2018r. nauczyciele naszej placówki wzięli udział w szkoleniu "Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy" w ramach projektu "W Krainie Zmysłów".      
Zobacz zdjęcia

Nauczyciel - nawigator dziecka

nauczyciel-nawigator  W ramach realizacji projektu "Nauczyciel - nawigator dziecka" zapraszamy wszystkich nauczycieli do wzięcia udziału w rekrutacji. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 1-30 września 2018 przez koordynatora projektu Marcina Strapczuka w administracji naszego przedszkola.
Zobacz zdjęcia

Dentobus

dentobus8 sierpnia 2018r. do naszego przedszkola przyjechał Dentobus. Jest to w pełni wyposażony, mobilny gabinet stomatologiczny, który od czerwca odwiedza najmłodszych w województwie podlaskim. Bardzo miłe panie stomatolog przeprowadziły zabiegi stomatologiczne i badania ząbków naszych przedszkolaków.      
Zobacz zdjęcia