POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

 

Zapraszamy do śledzenia aktualności publikowanych na naszej stronie internetowej.
W tym dziale będziemy Państwa informować o bieżących wydarzeniach  z życia przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

W KRAINIE ZMYSŁÓW

w-krainie-zmyslow-a„W KRAINIE ZMYSŁÓW” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 społecznych kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.
Zobacz zdjęcia

XVI Festiwal Piosenki i Tańce Naszego Regionu

festiwal-zaprPrzedszkole Samorządowe Nr 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku, Przedszkole Samorządowe Nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku   zapraszają do wzięcia udziału w XVI WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCE NASZEGO REGIONU
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w lutym

audycja-lutyW piątek 25 lutego odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna ,,Kto Ty Jesteś? Polak mały...". W towarzystwie Warszawskiej Syrenki i przy akompaniamencie marynarzy zwiedzaliśmy nasz piękny kraj słuchając piosenek związanych z różnymi regionami Polski. Nie zabrakło też przypomnienia wiadomości dotyczących symboli narodowych naszej ojczyzny.    
Zobacz zdjęcia

Mistrzowie Kodowania - Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii?

mistrzowie-kodowaniaJak uczyć dzieci bezpiecznego korzystania z nowych technologii? - pod tym hasłem upłynęła wizyta Mistrzów Kodowania w Przedszkolu Samorządowym Nr 26. Odwiedzili nas Mistrzowie Kodowania pani Iwona Brzózka-Złotnicka i pan Krzysztof Jaworski oraz pani Magdalena Olborska z firmy Samsung. Goście przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia w grupach starszaków. Spotkali się też z nauczycielami naszego przedszkola oraz z rodzicami. Otrzymaliśmy też specjalnie przygotowane dla rodziców "Rodzinne przewodniki po cyfrowym świecie". Zainteresowani rodzice mogą je odebrać w administracji naszego przedszkola.  
Zobacz zdjęcia

Bal karnawałowy

bal-karnawalowyTegoroczny bal karnawałowy odbył się 10 stycznia. Wielką atrakcją balu było przedstawienie przygotowane przez pracowników naszego przedszkola pod kierunkiem pani dyrektor Beaty Józwowicz. Spektakl był słowno-muzyczną adaptacją bajki o Czerwonym Kapturku. Podczas bardzo wesołego występu aktorzy śpiewali i tańczyli wspólnie z publicznością. W balu uczestniczył też Święty Mikołaj, który tego dnia odwiedził nasze przedszkole.  
Zobacz zdjęcia

Kolędy to czas

koledytoczasKoło teatralne naszego przedszkola wzięło udział w XVIII Prezentacjach Małych Form Teatralnych „Kolędy to czas”. Bożonarodzeniowe kolędowanie odbyło się 12 stycznia w kinie Forum. Po udanym występie, już w przedszkolu mali aktorzy mogli cieszyć się z wyróżnienia i zdobytej nagrody.      
Zobacz zdjęcia

Jasełka

jaselkaNasze koło teatralne "Przedszkolaki-Cudaki", pod opieką pani Agaty Karol i pani Agnieszki Jurkiewicz przygotowało piękne jasełka. Mali aktorzy zobrazowali historię Narodzenia Jezusa za pomocą gestów i symboli, przy towarzyszeniu muzyki i światła. Atrakcją przedstawienia było kolorowe oświetlenie zakupione dla naszej grupy teatralnej w ramach projektu "Kraina Zmysłów". Premiera spektaklu miała miejsce podczas przedszkolnego opłatka. Wszyscy widzowie gorąco oklaskiwali występ. Nasze przedszkolaki dały też specjalny występ dla rodziców, oraz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11, które odwiedziły nasze przedszkole.  
Zobacz zdjęcia

Mikołajki

mikolajki6 grudnia, w Mikołajki do naszego przedszkola zawitał pan listonosz, aby dzieci z każdej grupy mogły przekazać list do Świętego Mikołaja. W listach dzieci narysowały i napisały jakie są ich wymarzone prezenty świąteczne. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały pojawienie się Świętego Mikołaja... i udało się go wypatrzyć, kiedy przechodził przez przedszkolny ogród. Święty Mikołaj mimo, że był bardzo zapracowany zajrzał na chwilę do naszego przedszkola!      
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w grudniu

audycja-grudzien12 grudnia 2018r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26 w Białymstoku gościli muzycy z ARTE MUZA z audycją muzyczną "Smuteczki Wigilijnej Gwiazdeczki". Oglądając przedświąteczne przygody niegrzecznego Władzia nasze przedszkolaki uczyły się kolęd i poznawały świąteczne zwyczaje.        
Zobacz zdjęcia

Spektakl Teatru pod Orzełkiem

teatr-orzelek-listopad13 listopada gościliśmy w przedszkolu Teatr pod Orzełkiem ze spektaklem pt. "LEKCJA O POLSCE CZYLI BAJKA O WIŚLE, LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM ORAZ O WARSIE I SAWIE". Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprosił przedszkolaków na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły: legendę o Smoku Wawelskim oraz legendę o Warsie i Sawie. Podczas spektaklu dzieci zawędrowały też na Baranią Górę, miejsce narodzin naszej największej rzeki.      
Zobacz zdjęcia

Setna rocznica niepodległości Polski

rocznica-niepodleglosciZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkole włączyło się do obchodów tego wydarzenia. Przedszkolaki w każdej grupie wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. 8 listopada 2018r. w przedszkolnej sali gimnastycznej odbyły się zawody  sportowe starszaków pod znakiem 100-lecia niepodległości. Następnego dnia - 9 listopada odbyła się też parada postaci słynnych Polaków, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.    
Zobacz zdjęcia

Audycja muzyczna w październiku

audycja-pazdziernikPaździernikowa audycja muzyczna w naszym przedszkolu nosiła tytuł "Brzechwałki - czyli Brzechwa dzieciom" i wprowadziła przedszkolaki w świat twórczości Jana Brzechwy. W programie znalazły się wiersze, adaptacje muzyczne, krótkie scenki teatralne oraz ciekawostki z życia poety.        
Zobacz zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej

den15 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy otrzymali serdeczne życzenia od pani dyrektor, a przedszkolaki umiliły uroczystość występem tanecznym zespołu starszaków pod opieką pani Agaty Karol.        
Zobacz zdjęcia

Szpital Pluszaka

szpital-pluszakaNasze przedszkole przystąpiło w tym roku do realizacji programu Grupy Ratowniczo-Medycznej Medicus "Szpital Pluszaka". Program ten ma za zadanie oswoić dzieci ze służbami ratunkowymi oraz wpoić właściwe zasady prawidłowego postępowania w obliczu sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.      
Zobacz zdjęcia

Otwarcie pracowni "W krainie zmysłów"

otwarcie-krainazmyslow10 października miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni "W krainie zmysłów" utworzonej w naszym przedszkolu w ramach projektu "W krainie zmysłów" dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Z tej okazji gościliśmy w naszej placówce przedstawicieli Urzędu Miasta, Kuratorium oświaty, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Pani dyrektor Beata Józwowicz powitała gości. Następnie przed zebranymi wystąpiły zespoły taneczne naszych starszaków pod opieką pań: Agaty Karol, Marzanny Zalewskiej i Agnieszki Jurkiewicz. Po występie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i wszyscy zebrani mogli obejrzeć pomoce oraz wyposażenie gabinetu. Spotkanie zakończyło zwiedzanie naszego przedszkola.
Zobacz zdjęcia

Festyn rodzinny

festyn-rodzinny 20 września 2018r. w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn rodzinny , którym uczciliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci i rodziców przywitała pani wicedyrektor Dorota Rożko, która następnie poprowadziła losowanie i rozdanie nagród w loterii zorganizowanej w ramach festynu.Festyn rozpoczęły zabawy prowadzone przez animatorów z Fundacji Inny Świat Rodziny.Uczestnicy mieli też do dyspozycji mnóstwo innych atrakcji: Kącik sportowy (Przedszkoliada) Stoisko policji z psem policyjnym Konstrukcje z ciecierzycy i wykałaczek Zabawy z masami plastycznymi (Sensoplastyka) Stoisko patriotyczne Stoisko kulinarne Przejażdżki na kucykach Dmuchaną zjeżdżalnię Kącik fryzur i tatuaży  
Zobacz zdjęcia

Dzień naszej patronki

rocznica-naszej-patronki18 września 2018r. obchodziliśmy dziesiątą rocznicę śmierci pani Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej, patronki naszego przedszkola. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele pw. Świętej Rodziny w Białymstoku. Następnie dla uczczenia pamięci naszej patronki wszystkie przedszkolaki wypuściły do nieba białe baloniki. Dzieci ze starszych grup obejrzały też prezentację przybliżającą postać pani Joanny strzałkowskiej-Kuczyńskiej.  
Zobacz zdjęcia

Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy

kiedy-maluchy-zmieniajasiewzuchy14 i 15 września 2018r. nauczyciele naszej placówki wzięli udział w szkoleniu "Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy" w ramach projektu "W Krainie Zmysłów".      
Zobacz zdjęcia

Nauczyciel - nawigator dziecka

nauczyciel-nawigator  W ramach realizacji projektu "Nauczyciel - nawigator dziecka" zapraszamy wszystkich nauczycieli do wzięcia udziału w rekrutacji. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 1-30 września 2018 przez koordynatora projektu Marcina Strapczuka w administracji naszego przedszkola.
Zobacz zdjęcia

Wyprawka przedszkolaka

wyprawka-przedszkolWYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA KAPCIE /PODPISANE/ RĘCZNIK Z WIESZACZKIEM /PODPISANY/ KUBEK I SZCZOTECZKA, PASTA DO ZĘBÓW /PODPISANE/ PUDEŁKO CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH  2szt. RĘCZNIK PAPIEROWY 2 SZT. 4 ROLKI PAPIERU TOALETOWEGO OPAKOWANIE SERWETEK DZIECI ŚPIĄCE – POŚCIEL Z POSZEWKĄ /PODPISANE/ , PIŻAMA /PODPISANA/,  WOREK NA POŚCIEL /PODPISANY/ UBRANIE I BIELIZNA NA ZMIANĘ KUBKI JEDNORAZOWE 100SZT. WYPRAWKA (artykuły papierniczo - plastyczne) - OPŁACANA U NAUCZYCIELI W GRUPIE WE WRZEŚNIU
Zobacz zdjęcia

Dentobus

dentobus8 sierpnia 2018r. do naszego przedszkola przyjechał Dentobus. Jest to w pełni wyposażony, mobilny gabinet stomatologiczny, który od czerwca odwiedza najmłodszych w województwie podlaskim. Bardzo miłe panie stomatolog przeprowadziły zabiegi stomatologiczne i badania ząbków naszych przedszkolaków.      
Zobacz zdjęcia