Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

• Drodzy Rodzice należność za przedszkole prosimy dokonywać na wskazany poniżej numer konta:

Konto opłaty za pobyt w przedszkolu: 94124028901111001035707432

Konto opłaty za wyżywienie: 60124028901111001035707559

Prosimy o terminowe wpłaty.

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE
W TYM ULGI I ZWOLNIENIA Z OPŁAT

1)  Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej – Kuczyńskiej w Białymstoku prowadzone przez Gminę Białystok zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie w godz. 8:00-13:00.

2)   Poza czasem wymienionym w pkt. 1  korzystanie z wychowania przedszkolnego jest odpłatne.

3)   Wysokość odpłatności wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.

Miesięczna wysokość opłaty za czas realizacji odpłatnych świadczeń ustalana jest jako iloczyn:stawki godzinowej, liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu ponad czas określony w pkt. 1 oraz liczby dni pobytu dziecka w przedszkolu i płatna jest z dołu do 10 dnia następnego miesiąca.

4)   Dokładny czas pobytu dziecka w przedszkolu odnotowywany jest na podstawie kart STOPEREK.

5)   Obniża się wysokość opłaty, o której mowa w pkt. 3 w przypadku:

a)   o 50% na dziecko posiadające orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia  specjalnego lub orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych indywidualnych lub zespołowych;- warunkiem obniżenia opłaty jest złożenie oświadczenia (wzór dostępny u intendenta przedszkola), przy czym obniżenie przysługuje począwszy od początku następnego miesiąca po miesiącu, w którym rodzic przedłożył dyrektorowi przedszkola to oświadczenie.
    b)   o 50% w przypadku gdy z usług przedszkola korzysta dziecko, na które został przyznany zasiłek rodzinny na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2018 r.poz. 2220 ze zmianami);- warunkiem obniżenia opłaty jest złożenie oświadczenia (wzór dostępny u intendenta przedszkola), przy czym obniżenie przysługuje począwszy od początku następnego miesiąca po miesiącu, w którym rodzic przedłożył dyrektorowi przedszkola to oświadczenie.
    c)   o 50% w przypadku gdy z usług przedszkola korzysta dziecko z rodziny wielodzietnej, uczestniczącej w Programie „Białostocka Karta Dużej Rodziny”.

6)   Nie pobiera się opłaty za trzecie i kolejne dziecko, gdy z usług przedszkoli prowadzonych przez Gminę Białystok korzysta troje i więcej dzieci z tej samej Rodziny.

7)   Rodzic ubiegający się o skorzystanie z ulg i zwolnień określonych w pkt. 5  zobowiązany jest przedstawić w formie oświadczenia dane niezbędne do ustalenia uprawnienia do tego zwolnienia (wnioski dostępne w administracji przedszkola)

8)   W przypadku zbiegu uprawnień do wyżej wymienionych ulg przysługuje tylko jedna ulga wybrana przez rodziców.

9)  Opłat, za świadczenia udzielane przez przedszkole  nie wnoszą rodzice dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

Opłaty, o których mowa w pkt 1-9  nie obejmują kosztów wyżywienia dziecka. Odpłatność za wyżywienie ustala dyrektor w porozumieniu z Prezydentem Miasta Białegostoku, na poziomie kosztów zakupu surowców spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłku, która wynosi 5,50zł w tym:

obiad – 2,75 zł.

śniadanie – 1,38 zł.

podwieczorek –1,37 zł.

podstawa prawna:

UCHWAŁA NR XII/194/19 RADY MIASTA BIAŁYSTOK z dnia 18 czerwca 2019 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w prowadzonych przez Gminę Białystok jednostkach oświatowych.

Zarządzenie nr 683 Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 13 sierpnia 2019 r. w sprawie wykonania Uchwały
nr XII/194/19 RADY MIASTA BIAŁYSTOK