POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

Prezentacja EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

 

Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańce Naszego Regionu

Festiwal Piosenki i Tańce Naszego Regionu organizowany jest przez nasze przedszkole od 11 lat na deskach Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku lub Białostockiego Teatru Lalek. Głównym pomysłodawcą tej uroczystości była ś.p. Joanna Strzałkowska-Kuczyńska - wieloletni dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego w Białymstoku. Przy ogromnym wysiłku pani dyrektor, a później obecnej dyrektor Beaty Józwowicz oraz wszystkich nauczycieli naszego przedszkola festiwal odbywa się co roku w maju. Główne cele festiwalu to przede wszystkim: propagowanie kultury regionu Podlasia, kształtowanie poczucia przynależności do własnego regionu oraz wzmacnianie więzi z naszym regionem.

  Czytaj więcej

Wiosenna Spartakiada Osiedla Sienkiewicza "Razem Weselej"

Od 2010 roku nasze przedszkole jest organizatorem Wiosennej Spartakiady Osiedla Sienkiewicza "Razem Weselej". Współorganizatorami tej imprezy sportowej są: Przedszkole Samorządowe Nr 8, Przedszkole Samorządowe Nr 42, Stowarzyszenie Akademia Podlasiaka, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. K.Makuszyńskiego oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedla Sienkiewicza. W ramach spartakiady co roku organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci 5-6 letnich. Głównym celem imprezy jest integracja dzieci z poszczególnych placówek, kształtowanie postaw prozdrowotnych i wdrażanie do zdrowej rywalizacji sportowej.

Czytaj więcej

 

Turniej Warcabowy "Najlepszy w Wacaby"

Co roku w maju, założycielki koła warcabowego p. Barbara Walendziuk oraz p. Ewa Dakowicz organizują w naszej placówce Międzyprzedszkolny Turniej Warcabowy "Najlepszy w warcaby".
Skierowany on jest do pięcio- i sześciolatków uczęszczających do przedszkoli białostockich. Do tej pory odbyły się cztery edycje turnieju. Do każdej z nich typowani byli dwaj najlepsi warcabiści naszego przedszkola. Sukcesem było zajęcie przez nich czołowych miejsc w turnieju.

Czytaj więcej